ru ua

Присяжнюк: Державні оператори зняли з ринку 2,5 млн т зерна

Ціни на зерно на внутрішньому ринку більш стабільні, ніж на зовнішніх. Домогтися цього, особливо в період літнього зниження цін, вдалося завдяки вжитим державою заходам. Зокрема, стабілізувати ціну допомагають динамічний експорт і робота державних операторів, які вже зняли з ринку більше 2,5 млн т зерна. Про це сьогодні на брифінгу в Кабміні повідомив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

"Ціни внутрішнього ринку є стабільнішими, ніж на зовнішніх ринках. Менш відчутним на внутрішньому ринку було і літнє зниження світових цін. Цьому сприяли своєчасні вжиті державою заходи. Зокрема, це і стимулювання експорту, форвардні закупівлі нового врожаю. Так, Аграрний фонд і ДПЗКУ вже зняли з ринку понад 2,5 млн т зерна", - зазначив міністр.

На сьогоднішній день ціни на пшеницю 3-го класу коливаються від 1430 до 1700 грн/т, а на фуражну пшеницю 6-го класу - від 1300 до 1630 грн за тонну.

"Поки рано говорити про формування цін на пізні зернові культури нового врожаю. Однак ДПЗКУ вже веде роботу щодо стабілізації ринку пізніх зернових. За форвардними контрактами закуплено близько 1 млн т кукурудзи нового врожаю", - додав глава відомства.