ua en ru

Присяжнюк: Частка аграрної продукції в загальному товарообігу між Україною та КНР може зрости до 25%

Китай може стати для України стратегічним ринком збуту. Так, крім зернових в Піднебесну можуть експортуватися соняшникова олія, цукор, а також тваринницька продукція. Розширення переліку сільгосптоварів, які можуть поставлятися в КНР, буде сприяти тому, що частка вітчизняної аграрної продукції в загальному товарообігу з КНР досягне 20-25%. Про це заявив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк в інтерв'ю ІА "Укрінформ" в Пекіні.

"Тільки в цьому році товарообіг між Україною і Китаєм може бути в 3 рази більше, ніж у минулому. Наша мета - домогтися, щоб частка вітчизняної аграрної продукції в загальному товарообігу з КНР досягла 20-25%. Так, ми можемо запропонувати цукор, соняшникову олію, пшеницю, а також технічні культури, які використовуються для приготування комбікормів. Ми з китайськими партнерами вивчаємо також можливість поставки товарів м'ясної групи, перш за все, яловичини", - підсумував міністр.

Також міністр повідомив, що вже сьогодні Україна виробляє у 2,5-3 рази більше сільгосппродукції, ніж споживає. Тому є всі ресурси, щоб збільшувати свій експортний потенціал, а також грати важливу роль у вирішенні глобальної проблеми нестачі продуктів харчування. І Китай, за словами Миколи Присяжнюка, готовий приєднатися до цього.

"Українська сторона і її китайські колеги погодилися з гаслом, обраним для такої співпраці, - "Нагодуємо світ разом". І об'єднання технічних досягнень і фінансових можливостей КНР з нашими аграрними можливостями, близькість до ринків збуту можуть допомогти вирішенню глобальної проблеми нестачі продуктів харчування", - підкреслив Микола Присяжнюк.