Президенти України та Росії підписали декларацію про зміст українсько-російського стратегічного партнерства

Четвер 12 липня 2012 20:57

Президент України Віктор Янукович та Президент Російської Федерації Володимир Путін підписали декларацію про зміст українського-російського стратегічного партнерства. Про це повідомляє офіційний веб-сайт Президента.

У декларації зафіксовані основні цілі стратегічного партнерства між Україною і Росією: поглиблення двостороннього співробітництва; надання взаємної підтримки у проведенні соціально-економічних реформ, модернізації економіки, зміцненні правової демократичної держави та розвитку громадянського суспільства; зміцнення дружби і розвиток співробітництва між народами.

У документі також зафіксовані основні механізми реалізації стратегічного партнерства. Йдеться про постійну взаємодію сторін - насамперед у рамках регулярних зустрічей на найвищому рівні з активним використанням механізму українсько-російської міждержавної комісії; спільне вирішення особливо значимих завдань у рамках відповідних багатосторонніх форматів із найважливіших загальноєвропейських і світових проблем, питань забезпечення міжнародної та регіональної безпеки, співробітництва в гуманітарній сфері та у сфері захисту прав людини.

В декларації також визначено основні сфери російсько-українського співробітництва - політична, економічна, природоохоронна, науково-технічна та культурно-гуманітарна сфери, у тому числі в галузі науки, освіти, інформації, спорту, туризму, молодіжної політики тощо, а також базові напрямки співробітництва в зазначених галузях.

Зазначимо, Янукович і Путін підписали заяву про делімітацію морських просторів в Азовському і Чорному морях, а також у Керченській протоці.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся