ru ua

Президенти України та РФ обговорять питання співпраці в газовій сфері, - Янукович

Президент України Віктор Янукович та Президент Росії Володимир Путін планують обговорити широке коло актуальних питань двосторонніх відносин країн - йтиметься, у тому числі, про співпрацю в газовій сфері, повідомляє прес-служба глава української держави.

"Поговоримо зокрема про газ", - сказав Янукович на початку зустрічі зі своїм російським колегою у його резиденції в Ново-Огарьово.

За словами Януковича, йдеться також про тему співробітництва в космічній галузі. "Це питання дуже важливе з точки зору впровадження сучасних технологій, які є сьогодні рушієм зростання економіки", - сказав він.

Президент додав, що сьогодні Україні та Росії також необхідно поглиблювати співпрацю в галузі літакобудування. Він нагадав, що ця тема є актуальною для українських виробників.

Глава держави окремо наголосив на важливості ефективної українсько-російської взаємодії в питаннях атомної енергетики.

У свою чергу Президент Росії зазначив, що сьогодні між Україною та Росією суттєво розвивається співпраця в економіці, у стратегічних сферах тощо. Путін зокрема нагадав про зростання товарообігу між країнами. "Думаю, ваш приїзд є своєчасним. Приємно, що ми підтримуємо з вами регулярні контакти, зокрема, на рівні урядів, міністерств і компаній", - сказав Президент РФ.

Зазначимо, для України в I кв. 2012 р. ціна російського газу складала 416 дол./тис. куб. м, у II кварталі 2012 р. ціна виросла на 2,1% - до 425 дол./тис. куб. м. У ІІІ кварталі 2012 р. ціна виросла на 0,23% - 426 дол./тис. куб. м. У держбюджеті на цей рік закладено ціну російського газу в розмірі 416 дол./тис. куб. м. Ціна російського газу для України в IV кварталі 2012 р. складає 432 дол./тис. куб. м.

Відзначимо, раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляв, що в разі приєднання України до Митного союзу Росія знизить ціну на газ до 160 дол. за 1 тис. куб. м.

Читайте також: Поглиблення співпраці з МС буде корисним для економіки України, - Янукович