ua en ru

Президентом Всесвітнього конгресу кримських татар обраний Чубаров

Президентом Всесвітнього конгресу кримських татар обраний Чубаров Фото: Рефат Чубаров

Джемілєв відмовився від цієї посади

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров обрано сьогодні, 1 серпня, президентом Всесвітнього конгресу кримських татар (ВККТ), який проходить в Анкарі. Про це повідомляє видання Крим.Реалії.

Як наголошується, в ході обговорення кандидатур на посаду президента ВККТ ряд делегатів запропонував на цю посаду лідера кримськотатарського народу, уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафу Джемілєва. Однак Джемілєв виступив проти, запропонувавши на посаду президента керівника Всесвітнього конгресу кримських татар, голову Меджлісу Рефата Чубарова.

"Це навіть не обговорюється, тому я пропоную кандидатуру Чубарова. Неважливо чи є авторитет у Мустафи Джемілєва чи ні, авторитет Мустафи Джемілєва буде завжди поруч з президентом Конгресу, кого б не обрали на цей пост", - сказав він.

Так, за Рефата Чубарова проголосували 260 делегатів конгресу.

Зазначимо, за анексії Росією півострова Крим, Курултай кримськотатарського народу і Меджліс кримськотатарського народу позбавлені можливості продовжувати свою діяльність. Тому було прийнято рішення провести II Всесвітній конгрес кримських татар у столиці Туреччини, де проживає найбільша діаспора кримських татар.

Також, як повідомляє спільнота "Євромайдан SOS" у Facebook, на другий день роботи конгресу, 2 серпня, будуть обрані члени ради правління конгресу.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко запропонував розробити "дорожню карту" щодо автономії Криму.