ru ua

Президент США підписав закон про реформу системи охорони здоров'я.

Президент США Барак Обама підписав довгоочікуваний закон про реформу охорони здоров'я США, яка домінувала на порядку денному американського лідера впродовж цілого року. "Сьогодні, після майже століття безуспішних зусиль і рік напружених дебатів, реформа системи медичного страхування приймає статус закону Сполучених Штатів Америки", - заявив Б.Обама на урочистій церемонії в Білому домі.

21 березня палата представників конгресу США в ході інтригуючого голосування остаточно схвалила законопроект про реформу охорони здоров'я, який до цього вийшов з "горнила" сенату. Законопроект, який правлячі в США демократи називають не інакше як "історичним", передбачає державні витрати у розмірі 938 млрд дол. протягом найближчих 10 років. Реформа дозволить розповсюдити медичне страхування на 32 млн американців, які в даний час позбавлені його. Крім того, за задумом адміністрації, нове законодавство дозволить зменшити дефіцит федерального бюджету США на 1,3 трлн дол. протягом подальших 20 років.

Не дивлячись на підписання законопроекту Президентом США, боротьба навколо реформи охорони здоров'я ще не закінчена. У сенаті буде розглянутий так званий "об'єднувальний" законопроект, який закликаний внести низку поправок до основного документу, включаючи відстрочення введення спеціального податку на дорогі страховки і збільшення субсидій для малозабезпечених громадян. Сенатори-республіканці обіцяють зробити все можливе, щоб зіпсувати настрій тріумфуючим сьогодні демократам.

Спостерігачі відзначають, що не дивлячись на політичні труднощі і гостру суспільну полеміку, охорону здоров'я, що оточує реформу, Б.Обамі вдалося зробити те, що не зробили його численні попередники. Так, 32-й президент США Теодор Рузвельт вперше закликав реформувати національну систему охорони здоров'я майже сторіччя тому.