ua en ru

Порошенко підписав закон, що дозволяє іноземцям служити в ЗСУ

Порошенко підписав закон, що дозволяє іноземцям служити в ЗСУ Фото: Петро Порошенко

Законом визначається поняття найманства

Президент України Петро Порошенко підписав закон, що дозволяє іноземцям та особам без громадянства проходити службу в Збройних силах України (ЗСУ). Про це свідчать дані на сайті парламенту.

Відповідно до закону, іноземці та особи без громадянства, які проходять військову службу за контрактом у ЗСУ, озвучують і підписують зобов'язання. При виконанні обов'язків служби вони носять військову форму одягу, їм довічно встановлюються військові звання.

"Проходження військової служби здійснюється ... іноземцями та особами без громадянства - за контрактом на посадах рядового та сержантського і старшинського складу у Збройних Силах України ... Громадяни, іноземці та особи без громадянства, які проходять військову службу, є військовослужбовцями і мають статус військовослужбовця ", - сказано в документі.

Разом з тим законом визначається таке поняття як найманство. Згідно з документом, найманцем є особа, яка: спеціально завербована на місці або за кордоном для того, щоб брати участь у збройному конфлікті; фактично бере безпосередню участь у воєнних діях; бере участь у військових діях, керуючись, головним чином, бажанням одержати особисту вигоду, і якій дійсно обіцяно стороною або за дорученням сторони, що перебуває в конфлікті, матеріальну винагороду, що істотно перевищує винагороду, яка обіцяна чи сплачується комбатантам такого ж рангу і функцій, які входять до особового складу збройних сил даної сторони.

Також найманцем вважають особу, яка не є ні громадянином сторони, що перебуває в конфлікті, ні особою, яка постійно проживає на території, контрольованій стороною, що у конфлікті; не входить до особового складу збройних сил сторони, що перебуває в конфлікті; не відправлену державою, яка не є стороною, що перебуває в конфлікті, для виконання офіційних обов'язків як особи, яка входить до складу її збройних сил.

"Вербування, фінансування, матеріальне забезпечення, навчання, а також використання найманців - караються позбавленням волі на строк від 3 до 8 років ... Участь найманця у військових діях - карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років", - роз'яснює закон.

Нагадаємо, 6 жовтня Рада дозволила іноземцям проходити військову службу в ЗСУ.