Президент схвалив посилення відповідальності за парковку на місцях для інвалідів

Президент схвалив посилення відповідальності за парковку на місцях для інвалідів
Фото: Петро Порошенко (president.gov.ua)

Законом вдосконалюється порядок забезпечення інвалідів місцями для паркування їх транспорту

Президент Петро Порошенко підписав закон № 2109-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за паркування, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю", передає прес-служба голови держави.

Так, документом вдосконалюється порядок забезпечення інвалідів місцями для паркування їх транспортних засобів або транспортних засобів, що здійснюють перевезення інвалідів та дітей-інвалідів. Також законом посилюється адміністративна відповідальність за порушення встановлених законом "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" пільг для зазначених осіб.

Зокрема, законом  вносяться зміни до низки статей Кодексу України про адміністративні правопорушення та закону "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", які дозволять законодавчо захистити право осіб з інвалідністю або водіїв, які їх перевозять на безоплатне паркування на спеціально обладнаних місцях, з позначенням цих місць дорожніми знаками та відповідною розміткою. Документом підвищується розмір штрафів за зупинку чи стоянку, паркування транспортних засобів на місцях, призначених для безоплатного користування особами з інвалідністю чи особами, які їх перевозять. Збільшується відповідальність і за необлаштування на спеціально обладнаних чи відведених майданчиках для паркування місць для інвалідів.

Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування.

Нагадаємо, наприкінці червня Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №5629 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за парковку, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю". Документ підтримали 244 народних депутата.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся