ru ua

Президент Єгипту вперше санкціонував будівництво християнської церкви

Президент Єгипту Мухаммед Мурсі (на фото) підписав указ про будівництво коптської церкви в провінції Бухейра на півночі країни. Як повідомили 6 червня місцеві ЗМІ, глава держави вперше санкціонував будівництво християнського храму за майже рік свого перебування при владі.

Церква апостолів Петра і Павла буде зведена в місті Ен-Нубар ель-Гадид на площі 300 кв. метрів. Дозволу на будівництво цього храму коптська громада домагалася 17 років. Причому, спрямований у свій час влади запит на видачу ліцензії на будівництво був підписаний нинішнім главою Коптської православної (дохалкідонськими) Церкви Папою Феодором, який тоді служив єпископом Бухейра.

Згідно з чинним в Єгипті законами, відомості коптських храмів жорстко регламентується і повинна в обов'язковому порядку узгоджуватися з владою країни. В ісламській 85-мільйонному державі, де налічується до 10 млн. коптів-християн, релігійне меншість відчувала себе ураженим у зв'язку з обмеженнями свободи віросповідання. Ще в 2009 році парламент мусульманської більшості блокував внесений коптськими депутатами законопроект, що дозволяє будівництво нових церков в Єгипті.

Незважаючи на те, що в цілому мусульмани і християни жили дружно завдяки проведеній колишньою владою політики толерантності, в країні періодично спалахували протистояння між представниками різних конфесій, яке нерідко призводило до людських жертв. Тільки в квітні в сутичках між мусульманами і християнами на півночі країни загинули дев'ять осіб.

Після приходу до влади "Братів-мусульман" багато коптських сімей вирішили залишити країну, побоюючись гонінь з боку ісламістів.

Деякі аналітики вже побачили в цьому кроці Мурсі спробу заручитися певною підтримкою коптської общини, особливо враховуючи той факт, що 30 червня, в першу річницю його вступу на посаду, в країні заплановані масові акції протесту та виступи опозиції.