ru ua

Президент Єгипту Мурсі відновив роботу раніше розпущеного парламенту

Президент Єгипту Мухаммед Мурси своїм указом відновив роботу Народної асамблеї Єгипту - нижньої палати національного парламенту, передає Reuters. Раніше рішенням Вищої ради збройних сил (ВРЗС) діяльність законодавчого органу була припинена у зв'язку з порушеннями, допущеними при проведенні виборчої кампанії.

"Президент розпорядився відновити роботу обраного парламенту", - йдеться в тексті офіційної заяви Президента Єгипту, яке зачитав його помічник Яссир Алі. Він додав, що Народна асамблея буде працювати до тих пір, поки не буде прийнята нова Конституція. Після цього протягом 60 днів належить організувати проведення позачергових відповідних закону виборів, після чого новий орган приступить до повноцінної роботи.

Нагадаємо, Вищий конституційний суд Єгипту, розглядаючи законність виборів в Народну асамблею, виявив порушення і визнав обраний склад парламенту нелегітимним. Після цього ВСВС оголосив про розпуск нижньої палати законодавчих зборів.

Після виборів більшість місць в палаті дісталася або представникам ісламістських партій, або особам, що їм симпатизують. Саме це і викликало перевірку на легітимність складу. Після розпуску нижній плати ВСВС заявив, що до нових виборів бере на себе повноваження законодавчого органу.

Зазначимо, що реакції військових на рішення Президента, який до обрання входив в рух "Брати-мусульмани", поки немає.