ru ua

Президент анонсував податкову амністію для бізнесу

Президент анонсував податкову амністію для бізнесу Фото: Володимир Зеленський (Віталій Носач/РБК-Україна)

За словами президента, дуже часто український бізнес виводив гроші з країни через корупційний тиск

Президент України Володимир Зеленський анонсував податкову амністію для бізнесу. Про це він повідомив під час зустрічі з представниками бізнесу, передає кореспондент РБК-Україна.

Зеленський підкреслив, що дуже часто український бізнес виводив гроші з країни через корупційний тиск.

"Держава - це сервіс, який створює умови для вашої роботи, а не ваш конкурент. Ми проведемо податкову амністію на пільгових умовах. Ми розуміємо, дуже часто український бізнес виводив гроші з країни не від гарного життя, а через корупційний тиск та нормальне бажання захистити свої активи", - заявив глава держави.

Він зазначив, що відносини бізнесу з силовими структурами також чутлива тема. Президент анонсував декомерціалізацію Служби безпеки України та демілітаризацію податкової служби.

"Окрема тема - це відносини бізнесу з силовими структурами. Почнемо з декомерціалізації СБУ. Зараз цим на операційному рівні займається Іван Баканов. А коли буде сформована нова Верховна рада, ми запропонуємо невідкладно позбавити СБУ невластивих їй функцій. СБУ повинна боротись із шпигунами та диверсантами, а не займатись бізнесом. Я також підтримую демілітаризацію податкової служби та створення державної служби фінансових розслідувань з акцентом саме на аналітичну роботу", - сказав президент.

Нагадаємо, раніше Зеленський одним указом скасував дію 61 указу президента в економічній сфері, підписаного з 1991 до 2000 року президентами Леонідом Кравчуком і Леонідом Кучмою.

Як писало РБК-Україна раніше, президент Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) і глава інвесткомпанії Dragon Capital Томаш Фіала заявив, що інвестори негативно відреагували на перші кадрові рішення президента України Володимира Зеленського.