Перешкоджання досудовій санації ХТЗ злочинне по відношенню до трудового колективу, - адвокат

НовиниЕкономіка    13.07.2016 - 18:40

Завтра, 14 липня 2016 року, в Харкові відбудеться чергове засідання Господарського суду Харківської області, на розгляді в якого знаходиться план досудової санації Харківського тракторного заводу. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Харківського тракторного заводу (ХТЗ).

Як повідомлялося раніше, на даний момент цей план оздоровлення підприємства підтримує більшість кредиторів підприємства (53% голосів). За даними прес-служби, виняток становлять лише Спеціалізована податкова інспекція Харкова з обслуговування великих платників Міністерство фінансів України, "які як і раніше переконані, що більш дієвий метод повернення боргів – продаж заводу з молотка у виконавчому провадженні або його ліквідація".


Профспілка ХТЗ, виступаючи проти продажу заводу, прийняла рішення про необхідність взяти участь у розгляді судом плану досудової санації, про що було подано відповідне клопотання, - повідомляє джерело в ХТЗ. Крім того, профспілкою також розпочато збір підписів на індивідуальне представництво працівників в рамках судових проваджень, що стосуються ХТЗ. Вже підписано понад 600 договорів з адвокатом Олегом Скупинським, який буде надалі виступати від імені трудового колективу, відстоюючи його законне прагнення відновити роботу підприємства.

Як заявив сам Скупинський, який на завтрашній нараді буде представляти саме трудовий колектив заводу: "На даний момент, зважаючи на повне блокування діяльності заводу, АТ "ХТЗ" не має можливості своєчасно проводити розрахунки з виплати заробітної плати протягом 4,5 місяців. Загальна сума заборгованості перед працівниками АТ "ХТЗ" по виплаті заробітної плати станом на червень 2016 р. складає близько 30 млн грн. Без засобів до існування, з урахуванням сімей співробітників, залишилося близько 10 000 чоловік! І єдиним виходом із ситуації, який дозволив би відновити роботу заводу і виплатити людям борг по заробітній платі, зберігши при цьому робочі місця, є процедура досудової санації".

Тому, за словами адвоката, "колектив ХТЗ категорично виключає можливість ліквідації підприємства, як це пропонує податкова, і однозначно налаштований зробити все, щоб захистити підприємство, історія якого пов'язана з багатьма поколіннями десятків трудових династій, і від яких залежить майбутнє багатьох тисяч сімей".

"Штучно гальмувати розблокування рахунків і початок санації, коли люди стільки часу не отримують ні копійки і не знають, як жити далі, неприпустимо і злочинно. За сухими фактами і цифрами стоять долі реальних людей, які сповнені рішучості домогтися справедливості для себе і для заводу, який для них є рідною домівкою», - додав він.

Нагадаємо, як заявляли у прес-службі ХТЗ, Харківський тракторний завод зупинено з березня 2016 р. в результаті дій правоохоронних органів, які керівництво підприємства характеризує як "безпрецедентний тиск". Діяльність підприємства (включаючи можливість проведення фінансових операцій заблокована), виробництво простоює, незважаючи на публічно підтверджену готовність інвестора Олександра Ярославського, виплатити зарплату, погасити заборгованість та інвестувати кошти в розвиток заводу. У ХТЗ відзначали, що "ситуація напружена", трудовий колектив вже провів акцію протесту під будівлею СБУ Харківської області, а також подав електронну петицію Президенту України Петру Порошенку.

On Top