Головування Канади в G7 - унікальна нагода загострити увагу до агресії Росії проти України, - Лубківський

Головування Канади в G7 - унікальна нагода загострити увагу до агресії Росії проти України, - Лубківський
Фото: Данило Лубківський (uacrisis.org)

З 1 січня Канада розпочала головування в G7

Під егідою Канади, що з початку року головує у G7, слід започаткувати новий міжнародний майданчик для обговорення ситуації в загарбаному Росією Криму і на окупованій частині Донбасу. Про це написав дипломатичний радник прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка у 2015-2016 роках, заступник міністра закордонних справ України в 2014 році Данило Лубківський у своїй статті в газеті "День".

Він нагадав, що з 1 січня Канада розпочала річне головування в одному з найвпливовіших світових об’єднань - "Групі Семи" (G7), неформальному клубі семи найбільш розвинених демократій та економік світу. 

Головування Канади в G7, підкреслив у він - це унікальна нагода загострити глобальну увагу до агресії Росії проти України.

"Уряд Канади має всі можливості, щоб стати впливовим ініціатором нових зусиль для відновлення миру і безпеки в нашому регіоні, захисту міжнародного права на прикладах України та інших держав, які зазнали замаху з боку Росії, та оборони прав людини на окупованих українських територіях", - підкреслив Лубківський.

На його переконання, під егідою Канади слід започаткувати новий міжнародний майданчик для обговорення стану дотримання прав людини в загарбаному Росією Криму і на окупованій частині Донбасу: "про масштабні переслідування; політичні та національні репресії; утиски кримських татар, українців та інших національних середовищ; придушення свободи слова, вибору і віросповідання". 

"Суть такого задуму - це привернення світової уваги до неословлених і часто мало відомих світові людських страждань унаслідок агресивної політики Росії та її замаху проти цивілізованого світового устрою", -йдеться в статті.

Данило Лубківський зазначив, що така форма роботи не суперечила б існуючим переговорним форматам чи засобам консолідованого міжнародного тиску на Росію. Навпаки,  він підкреслив, що такий підхід "дозволить подолати штучне розмежування тем окупації Криму і Донбасу. Природа окупації - одна. Суть порушень прав людини - одна. Агресор - той самий. І рано чи пізно агресор повинен нести відповідальність за свої злочини".

"У 2018 році нам дуже потрібна взаємна сильна політична воля, щоб справді рушити до миру і безпеки", - додав Лубківський.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся