ua en ru

Правозахисники звинуватили Турчинова у дискримінації мешканців Донбасу і Криму

Правозахисники звинуватили Турчинова у дискримінації мешканців Донбасу і Криму Фото: Олександр Турчинов (rnbo.gov.ua)

Правозахисники опублікували лист до президента

Правозахисники звернулися до президента України Петра Порошенка з заявою про неприпустимість дискримінації жителів Донбасу і Криму, посилаючись на заяву секретаря Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олександра Турчинова. Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

"Під відкритим листом президенту поставили підписи керівники кількох громадських та правозахисних організацій, що займаються проблемами переселенців і допомагають людям, постраждалим в результаті дій РФ у Криму і на сході України", - йдеться в повідомленні.

Згідно з інформацією групи, звернення зумовлене тим, що 22 червня 2017 року на офіційному сайті РНБО було опубліковано заяву Секретаря РНБО Олександра Турчинова про необхідність проведення ретельних перевірок всіх бажаючих отримати біометричний паспорт, що прибувають з окупованих територій.

"Не ставлячи під сумнів необхідність проведення ідентифікації всіх осіб, які подають заяви на отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон, вважаємо, що тональність інформаційних повідомлень, які звучать від перших осіб країни, акцентує увагу не на необхідності коректного наповнення Єдиного державного демографічного реєстру, а на виділення осіб, які виїхали з тимчасово окупованої території, як вимагають "ретельної перевірки", - йдеться в листі президенту

Правозахисники просять утриматися від подібних дискримінаційних висловлювань від імені РНБО, оскільки вони суперечать заявленій політиці, спрямованій на реінтеграцію населення тимчасово окупованої території Криму і тимчасово непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що РНБО найближчим часом розгляне законопроект про реінтеграцію окупованого Донбасу.