Уряд планує призначити 50 незалежних керівників найбільших держкомпаній

Новини Політика 14.02.2016 - 23:23
Фото: Арсеній Яценюк
Фото: Арсеній Яценюк

Яценюк вважає, що зміни в керівництві держпідприємств покращать їхні фінрезультати

Кабінет міністрів України планує продовжувати роботу з призначення незалежних керівників 50-ти найбільших державних підприємств. Про це прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив у "10 хвилинах", повідомляється на сайті Кабміну.

Прем'єр-міністр уточнив, що уряд проголосив масштабні зміни в керівництві державних компаній, деполітизацію їхньої діяльності і запровадження єдиного принципу їхнього функціонування - принципу економічної ефективності, що базується на незалежності директорів.

"Якщо ми продовжимо роботу з призначення незалежних керівників 50-ти найбільших державних компаній, - незалежних від політиків, уряду і будь-яких бізнес-інтересів, - це дасть можливість покращити фінансові результати цих компаній", - сказав Яценюк.

Він нагадав, що зазначені зміни вже проведені в НАК "Нафтогаз України", яка ще рік тому мала 10 млрд доларів збитків, а в цьому році вже буде прибутковою.

Також глава уряду переконаний, що нові підходи до призначення керівників держкомпаній вплинуть на соціальні стандарти й заробітні плати усіх громадян.

"За результатами року кожна компанія перераховує дивіденди до державного бюджету країни. Ці дивіденди йдуть до бюджету, і бюджет здатний збільшити соціальні стандарти, виплати вчителям, лікарям, фінансування об'єктів інфраструктури. Тобто, бюджет здатний таким чином фінансувати потреби кожного громадянина країни", - сказав прем'єр.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України заявив, що на 50 топ-держкомпаній буде проведено міжнародний аудит та додав, що такий аудит вже проведений на 19 державних компаніях.