Уряд Італії несподівано оголосив про скорочення податків

Уряд Італії скоротив прибутковий податок для низькооплачуваних працівників, зокрема знизив на один процентний пункт дві податкові ставки для цієї категорії громадян. Про дане несподіване рішення італійського Кабінету міністрів оголосив прем'єр-міністр країни Маріо Монті через вісім годин після початку засідання, передає Reuters.

За підсумками засідання італійський уряд вирішив підвищити податок на додану вартість на 1% замість запланованих 2% і одночасно пообіцяв дотримуватися програми скорочення витрат для досягнення цільових показників дефіциту бюджету, погоджених з міжнародними кредиторами.

Прибутковий податок буде знижений з 23 до 22% для громадян, що одержують менше 15 тис. євро на рік. Для працівників із зарплатами від 15 до 28 тис. євро на рік ставка прибуткового податку буде знижена з 23 до 26%. Що стосується підвищення ПДВ на 1%, то це положення набуде чинності в червні наступного року, повідомив Монті.

За оцінками італійського уряду, за рахунок оголошених заходів економії країна зможе поповнювати бюджет щороку на 3,5 млрд євро. Економія від реалізації попереднього етапу скорочення витрат повинна скласти 4,4 млрд євро в 2012 р. і 10,3 млрд євро в 2013 р.

За словами Монті, дотримання бюджетної дисципліни має сенс. "Зате тепер ми можемо дозволити собі невеликі поблажки", - пояснив італійський прем'єр-міністр. Втім, як стверджують поінформовані особи в італійському Мінфіні, через оголошене сьогодні скорочення податків державна казна недоотримає 5 млрд євро.

Читайте також: Франція має намір підвищити податкові збори на великі компанії і найбільш заможні верстви населення

Зазначимо, що через півроку Італію чекають парламентські вибори.

Програма жорстких заходів економії, проведена Монті з листопада 2011 р., сприяла загостренню рецесії в третій за величиною економіки єврозони і викликала нарікання з боку всіх політичних фракцій. Монті підвищив податки, одночасно скоротивши пенсії, щоб уникнути повторення "грецького сценарію" в Італії.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся