Правило місцевої складової в "зеленій" енергетиці працює, - профільні асоціації

Вимога про використання українського обладнання і послуг місцевих будівельно-монтажних організацій при будівництві об'єктів альтернативної енергетики, т. зв. правило місцевої складової, сприяє розвитку вітчизняної промисловості, створенню нових робочих місць, вважають представники профільних асоціацій.

"Правило місцевої складової є за своєю суттю стимулом розвитку української індустрії сонячної енергетики. Створюються нові виробництва, які є джерелом надходжень до бюджетів і з'являються нові робочі місця", - сказав президент Асоціації учасників ринку альтернативних видів палива та енергії України (АПЕУ) Віталій Давій.

Тим часом, якщо національні виробники обладнання не зможуть в повному обсязі задовольнити зростаючий попит з боку компаній, які будують електростанції на поновлюваних джерелах енергії, то це призведе до стагнації сектора альтернативної енергетики, додав він.

Експерт асоціації відновлюваної енергетики "Альтернатива" Віталій Мурашкін зазначив, що правило місцевої складової в його нинішньому вигляді почало діяти тільки з липня 2013 р., тому про великі досягнення говорити ще рано , але результат встановлення такої вимоги ще в 2009 р. вже є. В якості прикладу він навів американську компанію Progeny Solar, яка перенесла власні виробничі потужності по збірці фотоелектричних модулів з Китаю до України, а також німецький концерн AEG, який локалізував виробництво інверторів та іншого обладнання для сонячних електростанцій , розмістивши замовлення на вітчизняних підприємствах.

Мурашкін також пояснив, що правило місцевої складової захищає український ринок від недобросовісної конкуренції з боку китайських виробників обладнання для альтернативної енергетики. "Ситуація на ринку обладнання для альтернативної енергетики змінюється дуже швидко, під тиском китайського демпінгу за останні кілька років сталася низка гучних банкрутств великих виробників. Скасувати вимогу місцевої складової можна буде лише після того, як вона виконає своє завдання по захисту місцевих виробників та залученню іноземних інвестицій", - сказав експерт.

Раніше голова правління Української вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков у бліц-інтерв'ю РБК-Україна висловив думку, що вимога про використання українського обладнання при будівництві вітроелектростанцій необхідно зберегти, оскільки воно сприяє розвитку вітчизняного машинобудівного комплексу, створення нових робочих місць та збільшенню експортного потенціалу України.

При цьому, він вважає за необхідне відстрочити як мінімум на два роки заплановане на 2014 р. жорсткість правила місцевої складової з нинішніх 30% до 50%.

Правило місцевої складової було встановлено в 2009 р. одночасно з введенням "зелених" тарифів - одного з механізмів стимулювання розвитку відновлюваної енергетики. Суть правила - електростанція на поновлюваних джерелах енергії повинна бути побудована з використанням українських матеріалів, комплектуючих або обладнання для того, щоб генерується нею електроенергія оплачувалася за "зеленим" тарифом.

Наявність такого механізму стимулює зарубіжні компанії переносити в Україну виробництво обладнання для відновлюваної енергетики з інших країн або створювати нові потужності.

Єврокомісія зажадала від України відмовитися від механізму підтримки національних виробників обладнання для відновлюваної енергетики в рамках підготовки до підписання угоди про асоціацію.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся