ru ua

ПР пропонує встановити асортимент вітчизняної продпродукціі в супермаркетах на рівні 80%

У Верховній Раді України (ВР) зареєстрований проект закону № 2067, ініційований народним депутатом від фракції Партії регіонів Олегом Царьовим, згідно з яким асортимент вітчизняної продовольчої продукції в супермаркетах пропонується встановити на рівні 80%. Текст законопроекту "Про стимулювання розвитку вітчизняного ринку продовольчих товарів" є в розпорядженні РБК-Україна.

Згідно з нормами законопроекту, передбачається, що при здійсненні торговельної діяльності через торговельні мережі повинні виконуватися такі вимоги, зокрема, в обсязі роздрібного товарообігу продовольчого або змішаного магазину частка кожної групи вітчизняних продовольчих товарів не повинна бути менше 80% від загального обсягу товарообігу цієї групи продовольчих товарів.

Згідно з проектом закону, всі продовольчі торгівельні точки (магазини, супермаркети, гіпермаркети) площею понад 300 кв. м. повинні бути винесені за 5 км від міста і мати власну велику парковку. Крім того, пропонується встановити наступний режим роботи продовольчих або змішаних магазинів загальною торговою площею від 300 квадратних метрів: понеділок - субота з 9:00 до 20:00, неділя та святкові дні - вихідні дні. Органи місцевого самоврядування мають право змінювати режим роботи продовольчих або змішаних магазинів загальною торговою площею від 300 квадратних метрів.

Також пропонується встановити, що суб'єкти господарювання, які здійснюють роздрібну торгову торгівлю продовольчими товарами, можуть встановлювати торговельну надбавку (націнку) до ціни постачальника на максимальному рівні: до 31 грудня 2013 року - 20%; з 01 січня 2014 року - 15%.