ПР 13 жовтня проведе з'їзд, на якому перегляне виборчий список

У Партії регіонів (ПР) мають намір переглянути виборчий список. За інформацією видання "Комерсант-Україна", з'їзд ПР, запланований на 13 жовтня, внесе зміни в свій список кандидатів в народні депутати за багатомандатному окрузі.

Головною темою з'їзду стане виключення з виборчого списку низки кандидатів і обговорення передвиборної тактики в останні дні до тижня дня виборів. "Перелік кандидатів на виліт знає лише кілька людей. Кажуть, що будуть виключені ті, хто потрапив у список "випадково" або погано зарекомендував себе під час виборчої кампанії. Мова йде про 5-10 осіб",- повідомило виданню джерело в ПР.

У партії інформацію про можливий перегляд виборчого списку офіційно не підтвердили. "Якщо з'їзд відбудеться, то на ньому будуть розглядатися питання, пов'язані з ходом виборчої кампанії, ніяких стратегічних рішень прийматися не буде", - сказав виданню перший заступник голови парламентської фракції ПР Михайло Чечетов.

"Швидше за все, це буде з'їзд, який якимось чином відкоригує список і більш чітко визначить мобілізацію прихильників Партії регіонів на майбутніх виборах. Думаю, це буде виглядати як частина виборчої кампанії - великий агітаційний шоу-захід",- повідомив виданню заступник голови парламентської фракції ПР Валерій Коновалюк.

Крім того, об'єднана опозиція "Батьківщина" також готується до внесення змін у виборчі списки, затверджені на передвиборчому з'їзді. Така можливість передбачена законом "Про вибори народних депутатів", згідно з яким Центральна виборча комісія має право скасувати реєстрацію кандидата в депутати не пізніше, ніж за 12 днів до дня виборів за заявою кандидата чи партії, яка його висунула.

З датою проведення передвиборного з'їзду керівництво об'єднаної опозиції визначиться в середу, повідомив виданню перший заступник голови парламентської фракції БЮТ-Батьківщина" Сергій Соболєв. Передбачається, що головною темою заходу буде питання про відкликання свідомо непрохідних кандидатів у мажоритарних округах і підтримку спільно з партією УДАР єдиних кандидатів. "В ході з'їзду будуть розглянуті питання, що накопичилися за період виборчої кампанії, у тому числі і питання переговорів з Віталієм Кличком про взаємне зняття кандидатів-мажоритарників",- розповів Соболєв.

Тим часом, вчора, 7 жовтня, один з лідерів об'єднаної опозиції Арсеній Яценюк, говорячи про можливість проведення з'їзду, допустив, що він може і не відбутися. "Щоб юридично оформити єдиний список кандидатів по мажоритарних округах, необхідні такі заходи: проведення з'їзду, який не є обов'язковим, і офіційна заява кандидата про те, що він підтримує іншого кандидата і знімає свою кандидатуру з виборів. Тут діють два юридичних механізма. Проте в руках треба мати і одну, і іншу зброю",- заявив Яценюк на прес-конференції в Дніпропетровську.

Читайте також: Установка відеокамер на виборчих дільницях буде завершена до 12-15 жовтня, - Азаров

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся