ua ru

Потенційні покупці "Уралкалія" хочуть співпрацювати з Білоруссю, - Лукашенко

Потенційні покупці частки у ВАТ "Уралкалий" бажають відновити співпрацю з білоруською стороною. Про це заявив сьогодні журналістам Президент Білорусі Олександр Лукашенко.

Потенційні покупці частки у ВАТ "Уралкалий" бажають відновити співпрацю з білоруською стороною. Про це заявив сьогодні журналістам Президент Білорусі Олександр Лукашенко (на фото).

"Ті, хто хочуть купити (частку в "Уралкалії"), дають нам сигнал, що білоруси, почекайте трошки, ми все одно будемо разом. Тільки ідіот може працювати собі на шкоду. Тому що наше об'єднання з Росією знову підніме ціну на калійні добрива. Наше роз'єднання - це обов'язково падіння цін", - сказав Лукашенко.

Він також повідомив, що калійна тема зачіпалася в його розмовах з Президентом Росії Володимиром Путіним: "Ми з ним як окрему проблему це не обговорювали. Але, коли зачіпали тему в літаку під час перельоту в Калінінград, я сказав: "Все одно ви прийдете до нас, в нашу компанію", він відповів, що абсолютно цього не виключає. Там змінюються власники, є море бажаючих придбати цей актив".

Нагадаємо, за неофіційними даними, основний власник "Уралкалія" Сулейман Керімов (Suleyman Kerimov Foundation належить 21,75% капіталу компанії) виставив на продаж свій пакет. ЗМІ вже склали серйозний список претендентів на цей пакет - від АФК "Система" до власника "Роснафти" Михайла Гуцерієва. Однак ніхто з них не підтверджує свого інтересу до "Уралкалія". Крім приватних інвесторів в список претендентів потрапили "Роснефть" і "Роснефтегаз". Ігор Сєчін, президент "Роснефти" і голова ради директорів "Роснефтегаз", також спростовував ці чутки.

ВАТ "Уралкалий" - найбільший в світі виробник калійних добрив, розробляє Верхнекамское родовища калійно-магнієвих солей в Пермському краї (запаси - 3,8 млрд т оксиду калію). Компанія забезпечує близько 20% світових поставок калійних добрив.