ru ua

Наслідки боротьби з пандемією: держборг в єврозоні вперше перевищив 100% ВВП

Наслідки боротьби з пандемією: держборг в єврозоні вперше перевищив 100% ВВП Фото: держборг перевищив розмір економіки єврозони (Getty Images)

Наприкінці першого кварталу 2021 року співвідношення державного боргу до валового внутрішнього продукту в зоні євро вперше перевищило 100%. Співвідношення в єврозоні зафіксовано на рівні 100,5%, в країнах ЄС - 92,9%.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Євростат.

За даними статистичного відомства ЄС, на держборг як і раніше в значній мірі впливають заходи політики щодо пом'якшення економічних і соціальних наслідків вплив пандемії коронавірусу. Крім того, на держборг впливають заходи з відновлення, які продовжували проявлятися в збільшенні фінансування.

Найбільше співвідношення державного боргу до ВВП на кінець першого кварталу 2021 року було зафіксовано в Греції (209,3%), Італії (160,0%), Португалії (137,2%), Кіпрі (125,7%), Іспанії (125,2%), Бельгії (118,6%) і Франції (118,0%), а найнижчий в Естонії (18,5%), Болгарії (25,1%) і Люксембурзі (28,1%).

Наслідки боротьби з пандемією: держборг в єврозоні вперше перевищив 100% ВВП

Нагадаємо, єврозону входять такі 19 країн: Бельгія, Німеччина, Естонія, Ірландія, Греція, Іспанія, Франція, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Австрія, Португалія, Словенія, Словаччина та Фінляндія.

До Європейського союзу входять 27 країн: Бельгія, Болгарія, Чехія, Данія, Німеччина, Естонія, Ірландія, Греція, Іспанія, Франція, Хорватія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Угорщина, Мальта, Нідерланди, Австрія, Польща, Португалія, Румунія, Словенія, Словаччина, Фінляндія та Швеція.

Згідно з Маастрихтськими критеріями, для вступу в єврозону державний борг не повинен перевищувати 60% від ВВП на кінець фінансового року або впевнено наближатися до цього рівня.