За останні п’ять років ПАТ "Вінницягаз" збільшило інвестиції в газові мережі в шість разів

П'ятниця 27 квітня 2018 19:14
За останні п’ять років ПАТ "Вінницягаз" збільшило інвестиції в газові мережі в шість разів
Фото: газовий вентиль (kmu.gov.ua)

Компанія використовує у своїй роботі сучасні матеріали та обладнання, новітні методи та технології

За останні п’ять років ПАТ "Вінницягаз" направило на модернізацію мереж кошти в розмірі 90 млн гривень. Для порівняння в 2008-2012 роками на ці потреби було скеровано тільки 16 млн гривень. Кошти на модернізацію мереж направляються згідно діючих договорів господарського відання. Про це повідомляє прес-служба компанії.

В 2013 - 2017 роках з власних коштів підприємства ПАТ "Вінницягаз" тільки на газопроводи було виділено 20 млн гривень. За ці кошти здійснено заміну 32 км газопроводів, які знаходяться в державній власності. На модернізацію 320 ГРП/ШРП було спрямовано  55 млн гривень. Ще за 15 млн гривень встановлено 300 установок електро-хімічного захисту мереж.

ПАТ "Вінницягаз" використовує у своїй роботі сучасні матеріали та обладнання, новітні методи та технології. Застосування поліетиленових газопроводів дозволяє вдвічі збільшити термін експлуатації мереж, виключити витрати на антикорозійний захист та відновлення ізоляційного покриття. Протягом 2013-2017 років таких газопроводів прокладено нових та реконструйовано сталевих на поліетиленові протяжністю майже 32 км. У 2008-2012 роках така протяжність складала  8,8 км.

"Компанією проводиться також заміна перетворювачів станцій катодного захисту на інверторний тип, що забезпечує їх стабільну роботу та значну економію електроенергії. Заміна застарілого  газорегулюючого обладнання на сучасні зразки імпортного виробництва дає змогу підвищити його надійність та зменшити витрати на експлуатацію. Встановлення сучасних вимикаючих пристроїв суттєво зменшує витрати на технічне обслуговування", - коментує технічний директор ПАТ "Вінницягаз" Володимир Білаш.

Слід відмітити, що існуючий стан мереж потребує значних капіталовкладень. Більшою мірою мережі застарілих газопроводів потребують заміни, тоді як на практиці фактично співвідношення замортизованих та замінених газопроводів за період 2013-2017 років становить 86 кілометрів до 32.  Зараз надходження тарифних коштів та інвестицій, що затверджує НКРЕКП, покривають лише витрати на невідкладні ремонти та підтримання газових мереж у робочому стані.

ПАТ "Вінницягаз" розроблено та подано на затвердження НКРЕКП Плани розвитку ГРМ на період з 2018 по 2027 роки на загальну суму майже 800 млн. грн. У разі перегляду тарифу у бік збільшення та його затвердження держрегулятором це позитивно вплине на розвиток та відновлення газорозподільних мереж, дозволить удосконалювати існуючі та впроваджувати нові сучасні технології, підвищить рівень надійності газопроводів та дасть змогу утримувати їх у належному стані.

 ПАТ "Вінницягаз" обслуговує 17,2 тис. км газових мереж, 3 тис. одиниць газорегулюючого обладнання (ГРП/ШРП), 1,6 тис. станцій катодного захисту, 105,6 тис. комбінованих будинкових регуляторів тиску. При цьому мережі державної форми власності становлять майже 35 %. За останні десять років інвестиції ПАТ "Вінницягаз" у розвиток мереж газопроводів склали близько 106 млн гривень. 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся