Порошенко ввів у дію рішення РНБО щодо посилення заходів із кібербезпеки

Порошенко ввів у дію рішення РНБО щодо посилення заходів із кібербезпеки
Фото: Петро Порошенко (РБК-Україна)

Держспецзвя’зку планують визначити органом, відповідальним за збереження резервних копій інформації

Президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) щодо посилення заходів із кібербезпеки держави. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Як повідомляється, Порошенко підписав указ №254/2017, яким увів у дію рішення РНБО від 10 липня 2017 року "Про стан виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 29 грудня 2016 року "Про загрози кібербезпеці держави та невідкладні заходи з їх нейтралізації", введеного в дію указом президента України від 13 лютого 2017 року № 32".

Так, відповідно до указу, протягом 3 місяців уряд має врегулювати питання щодо заборони держорганам, підприємствам, установам і організаціям державної форми власності закуповувати послуги з доступу до мережі Інтернет у операторів телекомунікацій, у яких відсутні документи про підтвердження відповідності системи захисту інформації встановленим вимогам у сфері захисту інформації.

Крім того, Кабмін за участю СБУ має підготувати та подати на розгляд парламенту законопроект щодо розмежування кримінальної відповідальності за злочини у сфері використання комп’ютерів, систем та комп’ютерних мереж і мереж електрозв’язку, вчинені щодо державних та інших інформаційних ресурсів.

Також Адміністрація Держспецзв’язку разом із Національною поліцією України мають активізувати співпрацю із зарубіжними партнерами щодо протидії кібератакам.

Як повідомляється, Кабмін протягом 2017 року має:

  • забезпечити фінансування видатків на проектування захищеного центру обробки даних для розміщення державних електронних інформаційних ресурсів;
  • вжити заходів щодо створення Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій України та забезпечення його функціонування;
  • забезпечити безумовне виконання державними органами законодавства у сфері технічного захисту інформації, а також оперативно реагувати в установленому порядку на виявлені порушення.

Національному банку України рекомендовано невідкладно вжити заходів, спрямованих на удосконалення кіберзахисту системно важливих банків України.

Крім того, РНБО доручила Кабміну визначити Держспецзвя’зку органом, відповідальним за збереження резервних копій інформації та відомостей державних електронних інформресурсів.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Національний банк України ініціює створення Центру кіберзахисту при НБУ.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся