ua en ru

Порошенко ввів у дію рішення РНБО про направлення 5% ВВП на потреби армії

Порошенко ввів у дію рішення РНБО про направлення 5% ВВП на потреби армії Фото: президент України Петро Порошенко

РНБО пропонує Кабміну передбачити в проекті бюджету-2016 витрати на забезпечення нацбезпеки і оборони України в обсязі 5% від ВВП

Президент України Петро Порошенко підписав укази про рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) "Про пропозиції до проекту Закону України" Про Державний бюджет України на 2016 рік" по статтях, пов'язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони України" та про рішення РНБО "Про забезпечення видової інформації державних органів" від 11 листопада. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Порошенка.

РНБО пропонує Кабінету міністрів України передбачити в проекті держбюджету-2016 витрати на забезпечення національної безпеки і оборони України в обсязі 5% від ВВП для сектору безпеки і оборони України, при цьому фінансування потреб цього сектора передбачити в обсязі не менше 100,0 млрд гривень із загального фонду державного бюджету.

Доручено також передбачити видатки на розвиток озброєння, військової та спеціальної техніки для потреб Збройних сил України з урахуванням стандартів держав-членів НАТО.

Крім того, визначено пріоритетні напрями першочергового фінансування, за якими мають бути прийняті заходи в 2016 році.

Міністерству закордонних справ разом з Міністерством оборони, МВС та СБУ доручено в 2016 році активізувати роботу по використанню ресурсів трастових фондів НАТО, іншої міжнародної технічної та гуманітарної допомоги з метою нарощування оборонного потенціалу України.

У рішенні РНБО Міністерству фінансів доручено посилити контроль за дотриманням вимог бюджетного законодавства в сфері національної безпеки і оборони та забезпечити своєчасне реагування на факти порушення такого законодавства.

Укази вступають в силу з дня їх опублікування.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко назвав підвищення заробітних плат військовим одним з пріоритетів стратегії національної безпеки.