Порошенко звільнив Філатова з посади заступника голови АП

Субота 11 травня 2019 21:47
Порошенко звільнив Філатова з посади заступника голови АП
Фото: Петро Порошенко (president.gov.ua)

Порошенко звільнив Філатова 11 травня

Олексій Філатов покинув посаду заступника голови Адміністрації президента України (АПУ). Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на указ на сайті президента від 11 травня 2019 року. 

"Звільнити Філатова Олексія Валерійовича з посади заступника глави Адміністрації президента України", - йдеться в указі.

Олексій Філатов прийшов в Адміністрацію президента 22 липня 2014 року, коли її головою став Борис Ложкін, і відповідав в АП за юридичні питання. До цього очолював практику вирішення спорів в адвокатському об'єднанні "Василь Кісіль і Партнери", однієї з найбільших юридичних фірм України. Міжнародні та національні рейтинги (Chambers Global, Chambers Global, Legal 500, Ukrainian Law Firms) неодноразово відзначали Філатова як одного з кращих українських експертів у сфері вирішення спорів.

Одним із завдань Філатова на держслужбі стало законодавче забезпечення судової реформи. Під керівництвом Філатова були розроблені ухвалені парламентом в 2016-2018 роках зміни в Конституцію України з питань правосуддя, три нових процесуальні кодекси, закони про судоустрій, про Конституційний суд, про Вищу раду правосуддя, про Антикорупційний суд.

В результаті реформи сформований на конкурсній основі новий Верховний суд, введено кваліфікаційне оцінювання суддів для перевірки їх відповідності критеріям компетентності, етики та доброчесності, скасована повна недоторканність суддів і істотно збільшена їх заробітна плата.

Соціологічні опитування показали зростання довіри українців до судової системи: якщо у 2015 році тільки 5% українців довіряли судам, то в 2018 ця цифра зросла до 16%. У той же час, серед юристів реформу підтримують близько 70%.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся