ru ua

Порошенко затвердив новий військово-адміністративний поділ України

Порошенко затвердив новий військово-адміністративний поділ України Фото: Петро Порошенко

Сухопутна територія України поділяється на чотири військово-сухопутні зони та окремий військово-сухопутний район

Президент України Петро Порошенко своїм указом затвердив новий військово-адміністративний поділ території України. Глава держави увів у дію відповідне рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) від 27 січня 2016 року, повідомляє прес-служба Адміністрації президента.

Військово-адміністративний поділ території України встановлює територіально-географічні межі відповідальності органів військового управління Збройних сил України за виконання військово-адміністративних функцій у сфері оборони на суші, у повітряному та морському просторі з урахуванням території, яка згідно із законами України та постановами Верховної Ради України визнана тимчасово окупованою.

Зазначається, що необхідність зміни військово-адміністративного поділу території України обумовлена положеннями Воєнної доктрини України, що передбачають механізми реагування на актуальні загрози воєнній безпеці держави, зокрема з боку Російської Федерації, а також структурними змінами у системі управління Збройних сил України, удосконалення якої відбувається відповідно до Замислу реформування Збройних сил України та Стратегічного замислу застосування Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів з відсічі збройної агресії проти України, затверджених президентом.

Указ визначає та нормативно врегульовує питання розмежування території держави на військово-адміністративні райони в інтересах забезпечення оборони України.

Сухопутна територія України поділяється на чотири військово-сухопутні зони та окремий військово-сухопутний район, які є районом відповідальності оперативних командувань "Північ", "Південь", "Захід" і "Схід".

Повітряний простір України поділяється на три військово-повітряні зони та один окремий військово-повітряний район, які є районом відповідальності повітряних командувань "Захід", "Південь" та "Центр".

Морський простір з урахуванням правового статусу тимчасово окупованих територій внутрішніх морських вод і територіального моря України навколо Кримського півострову та окремого району Донецької області поділяється на "Чорноморську" та "Азовську" військово-морські зони відповідальності командування Військово-Морських сил Збройних сил України.

Нагадаємо, Порошенко на засіданні Ради національної безпеки і оборони України 27 січня відзначив необхідність затвердження нового військово-адміністративного поділу.