Порошенко: Україна ніколи не погоджувалась на "формулу Штайнмайєра"

Порошенко: Україна ніколи не погоджувалась на "формулу Штайнмайєра"
Фото: Петро Порошенко (РБК-Україна)

Порошенко наголосив, що ніякого розведення військ в мінських угодах немає

П'ятий президент України Петро Порошенко заявив, що Україна ніколи не погоджувалась на "формулу Штайнмайєра" щодо Донбасу. Про повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу політичної партії "Європейська Солідарність", лідером якої є Порошенко.

"Ніколи українська сторона не погоджувалась із формулою Штайнмайєра. Ніколи. Ні на паризькому, ні на берлінському самітах. Штайнмайєр запропонував, єдина позиція була, що давайте одразу після проведення виборів вступить в силу закон про особливий режим місцевого самоврядування. І ні слова більше", - заявив Порошенко

"Все в подальшому від Лукавого, бо це була путінська інтерпретація формули Штайнмайєра, проти якої заперечували і президент Франції, і канцлер Німеччини, і врешті-решт сам Штайнмайєр", - зауважив Порошенко під час спільного засідання комітету Верховної ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва та комітету Верховної ради України з питань інтеграції України з Європейським Союзом.

Він також додав, що дехто намагається сказати, що мінські угоди - це інструмент здачі суверенітету.

"Друзі, для цього достатньо їх просто прочитати. Там 13 пунктів, там можна визначити і протокол від 5 вересня 2014 року, і меморандум від 19 вересня 2014 року, і від 12 липня. Чіткі позиції: виведення окупаційних військ, виведення важкого озброєння і техніки; роззброєння незаконних збройних формувань. В тому числі, і передача під український контроль неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону...Як би хто не критикував - альтернативи Мінським угодам за п’ять років ніхто не запропонував. На сьогоднішній день надзвичайно важливо, щоб була спільна, погоджена і прийнята "дорожня карта", або план імплементації мінських угод", - підкреслив Порошенко.

Він наголосив, що позиція України, позиція Франці і Німеччини, які представляють Європейський Союз і погоджена зі Сполученими Штатами Америки є абсолютно чіткою: спочатку безпековий компонент, який забезпечує захист вільного волевиявлення громадян і відновлення суверенітету України над всією окупованою територією. Другий етап – політичний компонент і проведення під наглядом міжнародних спостерігачів виборів, які відповідають високим стандартам БДІПЛ.

"Хочу наголосити при тому, що ніякого розведення військ в мінських угодах немає. Ви його не знайдете. Це елемент, який наближає безпековий компонент, який ми маємо встановити", - також підкреслив п’ятий президент України.

За його словами, миротворці з мандатом ООН, повинні забезпечити гарантію безпекового компоненту для проведення вільного волевиявлення громадян за українські партії, за українським законодавством, під контролем українського ЦВК і з забезпеченням контролю держави.

Він звернувся до міністра закордонних справ Вадима Пристайка: "В даному випадку теза про вибори по всій території України, вибачте мене збуджує людей. Бо вибори по всій території України можливі на територіях, які зараз є окуповані, лише після відновлення суверенітету, і люди це мають чути. Бо по-іншому виникає обурення людей. І нам це зараз точно не потрібно...Підтримка людей нам на сьогоднішній день точно потрібна. Зі свого боку я готовий ще раз передати "дорожню карту", яка погоджена, виписана, має пріоритет безпекового компоненту для того, щоб ми не поверталися до чистого листа".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся