ua ru

Порошенко з дружиною взяли участь в урочистій літургії в Андріївській церкві

Порошенко з дружиною взяли участь в урочистій літургії в Андріївській церкві фото: Петро та Марина Порошенки (eurosolidarity.org)
Автор: РБК-Украина

Літургію очолив представник Вселенського патріарха Еммануїл

П’ятий президент, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко та Марина Порошенко взяли участь в урочистій літургії з нагоди свята апостола Андрія Первозваного.

Про це повідомляє прес-служба політсили.

Святкове богослужіння в Андріївській церкві очолив особливий представник Вселенського Патріарха Варфоломія митрополит Гальський Еммануїл (Адамакіс) у співслужінні архієрея ПЦУ архієпископа Чернігівського та Ніжинського Євстратія (Зорі) та Екзарха Вселенського Патріарха Варфоломія в Україні єпископа Команського Михаїла (Аніщенка).

Богослужіння відбулося з нагоди завершення реставрації Андріївської церкви.

"І радість, і подяку висловлюємо ми, що сьогодні з нами є пан Петро Порошенко, якому належала ідея не тільки підтримати появу Православної Церкви України, а й передати цей прекрасний храм для користування Ставропігії Вселенського Патріарха. Ми дякуємо йому за високу підтримку і за всю ту роботу, яку він робив і продовжує робити", - сказав у своїй промові Митрополит Еммануїл.

Порошенко з дружиною взяли участь в урочистій літургії в Андріївській церкві

Своєю чергою, Петро Порошенко зазначив, що дуже важливо і знаково, що сьогодні ми починаємо святкування другої річниці Собору, яким була заснована наша церква, коли ієрархи трьох православних церков України об’єдналися для того, щоб утворити Православну Церкву України.

"З молитвою звернулися до його Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія, і Господь почув наші молитви. І з великої любові до України, і з великої віри в Бога його Всесвятість Вселенській Варфоломій дарував Українській Церкві Томос про автокефалію, ту мрію, які всі українці більш як троє століть мріяли і молилися. І це відбулося. І зараз уже йде процес визнання Православної Церкви України", – зазначив Порошенко.

П’ятий президент також нагадав, що у 2015 році попри складну ситуацію у державі було ухвалене рішення про фінансування реставраційних робіт Андріївської церкви, і паралельно відбувалися реставрація ще одного шедевру Растреллі - Маріїнського палацу, яким опікувалася Марина Порошенко.

"У 2015 році, попри шалений дефіцит коштів, на агресію, мною було прийняте рішення про початок реставраційних робіт в Андріївській церкві. Ця реставрація співпала з реставрацією Маріїнського плацу, це два великих творіння Растреллі у Києві. Я дуже дякую Марині, яка, зекономивши 500 мільйонів гривень бюджетних коштів, завершила реставрацію Маріїнського палацу. А сьогодні ми спільними зусиллями реставраторів, небайдужих людей, політиків, церковників святкуємо те, що кияни, українці всі гості з усього світу мають можливість відвідати це безсмертне творіння Растреллі, де сьогодні розміщується Ставропігія Вселенського патріархату", - сказав Петро Порошенко журналістам.

Як відомо, Андріївська церква є головним храмом представництва Вселенської Патріархії в Україні. Рішення про відновлення Ставропігії в Києві було прийнято Синодом Константинопольської Православної Церкви під головуванням Патріарха Варфоломія 11 жовтня 2018 року.

18 жовтня 2018 року Верховна Рада за пропозицією п’ятого президента Петра Порошенка ухвалила закон "Про особливості користування Андріївською церквою Національного заповідника "Софія Київська", згідно з яким Андріївська церква передана в постійне і безоплатне користування Вселенському патріархату.

З 15 грудня у будні дні Андріївська церква буде відкрита для відвідувачів як музей, у неділю та на свята в ній проходитимуть богослужіння.