ua ru

Порошенко про "Північний потік-2": міжнародні партнери мають побачити сильну Україну

Порошенко про "Північний потік-2": міжнародні партнери мають побачити сильну Україну Фото: лідер "Європейської солідарності" Петро Порошенко (facebook.com)

Поки не завершено будівництво "Північного потоку-2" - нічого не втрачено. Міжнародні партнери мають побачити сильну і внутрішньо об’єднану Україну, яка не сприймає ніяких "договорняків" за своєю спиною.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на заяву п'ятого президента Петра Порошенка в Facebook.

"Як державника, як п’ятого президента України, як зрештою лідера демократичної патріотичної опозиції, мене не може не непокоїти так звана домовленість між США і Німеччиною щодо "Північного потоку-2". Замість одного виклику, яким дотепер був сам "Північний потік-2", тепер ми отримуємо два - додалося американсько-німецьке взаєморозуміння. Якщо згадати ще й про російського агресора, то ситуація виглядає досить загрозливою. По суті, Україну беруть у залізні лещата з усіх боків, тиснуть погодитися на "оборудку", пропонують черговий Будапештський меморандум 2.0 без справді надійних, юридично зобов’язуючих гарантій для України", - констатує п’ятий президент.

Він наголосив, що президент має їхати до Вашингтону з підтримкою як опонентів чинної влади, так і громадянського суспільства, експертного середовища, а також міжнародних друзів України.

"Це ми все вже проходили і більше не віримо. Не буду нагадувати про те, що "Північний потік-2" - це загроза і для України, і для Об’єднаної Європи, і для всієї трансатлантичної єдності. Це аксіома, про яку знають всі, але, схоже, підзабули у Берліні і Вашингтоні. Завдання України, спільно з нашими партнерами у Східній Європі, передусім країн Балтії і Польщі, на рівні парламентів, у тому числі Конгресу США, чітко і твердо про це нагадати. Помиляються всі, навіть друзі, якими, я переконаний, для України є і залишатимуться і президент Байден, і канцлер Меркель", - вважає Порошенко.

За його словами, остання справа сьогодні Києву обвинувачувати когось з них.

"Чи то у зраді наших інтересів. Чи то у здачі України російському агресору. Все це рівно те, чого хочуть у Москві - щоб ми через цей клятий "Північний потік-2" всі пересварилися, і тоді Україна дістанеться Путіну спокійно і без пострілів. Щоб уникнути цього руйнівного сценарію, зараз як ніколи треба продемонструвати силу, внутрішню стійкість, єдність і здатність боротися до кінця", - переконаний Порошенко.

Він додав, що поки не завершено будівництво "Північного потоку-2", поки не сертифіковано весь газогін, поки ним не пішов газ - нічого не втрачено.

"Наші міжнародні партнери мають побачити сильну і внутрішньо об’єднану Україну, яка не сприймає ніяких "договорняків" за своєю спиною. Яка не згодна на перспективу запуску "Північного потоку-2". Яка не підтримує домовленість між США і Німеччиною. Яка буде вимагати припинення добудови і запуску "труби Путіна" на тому етапі, де вона зараз є чи буде наприкінці серпня", - зазначає Петро Порошенко.

П'ятий президент впевнений, що діючому президенту Зеленському треба їхати до Вашингтону і тиснути руку президенту Байдену. Причому, обов’язково, "але їхати туди він має, маючи за спиною підтримку". Мова йде про підтримку:

  • партнерів, яким не все одно, буде чи ні "Північний потік-2";
  • друзів України, які будуть переконувати і Вашингтон, і Берлін своїми аргументами проти "путінського газогону";
  • громадянського суспільства і експертного середовища в Україні, яке має в один голос вказувати на хибність американсько-німецької домовленості;
  • а також підтримку опонентів чинної влади, які можуть нещадно критикувати і сперечатися всередині, але сьогодні мають бути об’єднані спільною метою недопущення "Північного потоку-2".

"Чим ближче до фінішу буде зірвана ця "сдєлка століття", на 99% чи 99,9%, тим сильнішим буде сигнал російському агресору про нашу боротьбу, єдність і солідарність, готовність колективного Заходу протидіяти корупційним впливам Кремля", - наголошує він.