Порошенко закликав підтримувати розвиток екологічного туризму в Україні

Порошенко закликав підтримувати розвиток екологічного туризму в Україні
Фото: Петро Порошенко (president.gov.ua)

Президент готовий підтримати спеціальну програму розвитку екотуризму

Державні природоохоронні служби та місцева влада мають сприяти не лише збереженню лісів і національних парків, але і розвитку екологічного туризму. Про це заявив президент України Петро Порошенко на нараді з питань реформування лісового господарства та вдосконалення державної екологічної політики в Івано-Франківську, передає прес-служба АП.

"Як правило території, де створено переважна більшість національних заповідних парків, є депресивними. Зайнятість на тих територіях вкрай низька. І при таких обставинах, я вважаю, замість того, щоб намагатися вирубати ліс, забравши частину заповідника, і залишити пустелю, ми повинні допомогти організувати екологічний туризм. Це створює робочі місця", - сказав Порошенко.

Глава держави зазначив, що готовий підтримати спеціальну програму, якщо така необхідна для розвитку цього напрямку.

"Якщо потрібна національна програма екологічного туризму - чекаю пропозицій. І на урядовому рівні, і на рівні законодавчому ми це питання можемо швидко вирішити. І це умови для того, щоб захистити природне середовище через формат національного парку", - додав він.

За його словами, Україні варто вивчити іноземний досвід організації національних парків.

"Хай площа природно-заповідного фонду України є недостатньою для збереження і відновлення особливих природних компонентів та об'єктів, але ми будемо працювати над цим", - підкреслив Петро Порошенко.

Крім цього, підкреслив президент, необхідно вирішити проблему встановлення меж заповідників.

"Відновити кордони, які були, щоб суб'єкти місцевого самоврядування, які хочуть захопити територію заповідників заднім числом, не змінювали ці межі. Вирішити (це питання - ред.) на урядовому та президентському рівні", - додав Порошенко.

Нагадаємо, Порошенко підписав закон про посилення відповідальності за нелегальну вирубку лісу.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся