Порошенко пропонує Раді ввести електронну петицію для колективного звернення громадян

Вівторок 03 березня 2015 20:58

Президент України Петро Порошенко пропонує Верховній Раді України ввести електронну петицію як форму колективного звернення громадян до органів влади. Про це йдеться в президентському законопроекті № 2299 "Про внесення змін до закону України "Про звернення громадян" щодо електронного звернення та електронної петиції", який сьогодні був зареєстрований в парламенті.

Згідно з пояснювальною запискою, даний законопроект пропонує впровадити механізм подання звернень в електронній формі, а також такий новий інструмент звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету міністрів України та до органів місцевого самоврядування, як електронна петиція.

У документі передбачено, що електронні петиції подаються через офіційні веб-сайти відповідних органів або веб-сайти громадських об'єднань. Так, електронна петиція, яка набрала необхідну кількість голосів на її підтримку надсилається на офіційний веб-сайт відповідно Президента України, Верховної Ради, Кабміну, органу місцевого самоврядування не пізніше наступного дня після завершення строку, встановленого для збору підписів.

Згідно з законопроектом, електронна петиція розглядається та на неї дається відповідь за умови збору на її підтримку не менш як 25 тис. підписів громадян протягом не більше 20 календарних днів з дня оприлюднення петиції.

Вимоги до кількості підписів громадян на підтримку електронної петиції до органу місцевого самоврядування та строку збору підписів визначаються рішенням відповідної місцевої ради.

Розгляд електронної петиції здійснюється протягом 10 робочих днів від дня оприлюднення інформації про початок її розгляду.
Зазначимо, що електронна петиція як інструмент електронної демократії існує як в країнах Європи, так і в США, і передбачена в правових актах Ради Європи.

Так, у грудні 2013 р. на сайті Білого дому була розміщена петиція із закликом про звільнення тодішнього лідера опозиції Юлії Тимошенко.

Раніше 26 листопада з'явилася петиція з вимогою застосувати санкції до президента України Віктору Януковичу, членам Кабінету міністрів України. За чотири дні петиція набрала понад 100 тис. підписів.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся