ua ru

Порошенко попросив генсека ООН посприяти звільненню заарештованої в РФ льотчиці Савченко

Президент України Петро Порошенко у ході телефонної розмови попросив Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна в його діалозі з Росією сприяти звільненню української льотчиці Надії Савченко.

Президент України Петро Порошенко у ході телефонної розмови попросив Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна в його діалозі з Росією сприяти звільненню української льотчиці Надії Савченко. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Порошенка.

"Глава держави звернувся до Генерального секретаря ООН з тим, що існує необхідність загострення уваги світової спільноти в питанні викрадення українського пілота Надії Савченко, яка утримується у в'язниці в Росії. Президент попросив Генерального секретаря в його діалозі з Росією сприяти вирішенню цього питання", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 33-річна Надія Савченко - старший лейтенант, штурман-оператор вертольота Мі-24 3-го окремого полку армійської авіації Повітряних сил Збройних сил України. Під час антитерористичної операції на Донбасі брала участь в якості добровольця батальйону "Айдар". При цьому залишалася діючим офіцером ВСУ.

Брала участь у боях біля селища Металіст під Луганськом, де потрапила в полон терористів 18 або 19 червня.

8 липня стало відомо, що Савченко знаходиться під вартою в Росії в слідчому ізоляторі Воронежа. Російські влади інкримінують Савченко причетність до загибелі на сході України двох журналістів Всеросійської держтелерадіокомпанії - Ігоря Корнелюка і Антона Волошина. Савченко обрано запобіжний захід - арешт до 30 серпня.