Порошенко підписав закон про введення економічних санкцій відносно РФ

НовиниПолітика    29.12.2015 - 18:48
Фото: Петро Порошенко
Фото: Петро Порошенко

Рада надала Кабміну право вводити економічні санкції проти РФ 24 грудня

Президент України Петро Порошенко підписав закон, що дозволяє Кабінету міністрів застосовувати заходи економічного характеру у відповідь на дискримінаційні дії держави-агресора щодо України. Відповідна інформація опублікована на офіційному сайті Верховної Ради України. 

Згідно пояснювальній записці, у разі, якщо дискримінаційні та/або недружні дії відносно України застосовуються державою, визнаною парламентом державою-агресором і/або державою-окупантом, заходи, такі як застосування повної чи часткової заборони на торгівлю; позбавлення режиму найбільшого сприяння або пільгового спеціального режиму; запровадження спеціального мита; запровадження режиму ліцензування зовнішньоекономічних операцій; встановлення квот та інші заходи, передбачені законами та міжнародними договорами України, можуть застосовуватися за рішенням уряду.

Крім того, згідно із законом, встановлюються додаткові заходи, до яких може вдатися Кабмін, а саме, заборона зовнішньоекономічних операцій або встановлення обмеження на їх здійснення; скасування тарифних пільг (тарифних преференцій) щодо ставок митного тарифу України шляхом призупинення звільнення від оподаткування ввізним митом, застосування пільгових або повних ставок ввізного мита або скасування тарифних квот

Підкреслюється, що рішення про застосування заходів у відповідь на дії держави-агресора та/або держави-окупанта повинно містити строк їх застосування, крім випадків застосування заходів, що призводять до припинення прав, та інших заходів, які за змістом не можуть застосовуватися тимчасово.

23 грудня Кабінет міністрів України звернувся до Верховної Ради України з пропозицією дозволити йому вводити економічні санкції проти Росії.

Фото: Порошенко підписав закон про введення економічних санкцій відносно РФ

Нагадаємо, Рада надала Кабміну право вводити економічні санкції проти РФ 24 грудня.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся