Порошенко підписав закон про створення механізму "єдиного вікна" на митниці

Порошенко підписав закон про створення механізму "єдиного вікна" на митниці
Ілюстративне фото (president.gov.ua)

Законом вносяться зміни, зокрема, до Митного кодексу України

Президент Петро Порошенко підписав закон щодо запровадження механізму "єдиного вікна" та оптимізації контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Йдеться про закон "Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо запровадження механізму "єдиного вікна" та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України".

"Законом вносяться зміни до Митного кодексу України та низки законів України в частині спрощення нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності", - йдеться у повідомленні.

Зазначається що реалізація закону дозволить оптимізувати контроль на митниці при переміщенні товарів через кордон України.

"Це прискорить процес проведення експортно-імпортних операцій та, відповідно, поліпшить інвестиційну привабливість і рейтингові показники України, такі як Doing Business та Індекс ефективності логістики", - додали в прес-службі.

Також, згідно із документом, повинні зменшитись витрати суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, які експортують товари з України. Це також зменшить кількість дозвільних документів, які подаються при митному оформленні товарів та їх пропуску через кордон.

Введення документа у дію дозволить послабити адміністративний тиск та фінансові витрати для бізнесу завдяки зменшенню кількості контролюючих органів, з якими взаємодіють суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності. Це також знизить ризик корупції за рахунок впровадження безпаперової взаємодії між посадовими особами державних органів та суб’єктами господарювання.

Нагадаємо,  5 липня 2018 року Верховна рада України схвалила у другому читанні законопроект №7010 щодо запровадження механізму "єдиного вікна". Згодом президент ветував законопроект. Він пропонувавнорму про часткове відшкодування сільськогосподарським товаровиробникам вартості закупівлі спеціальних вагонів для перевезення зерна.

Верховна рада України підтримала раніше ветований головою держави законопроект №7010 щодо запровадження механізму "єдиного вікна" та з пропозиціями президента 6 вересня 2018.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся