ua en ru

Порошенко підписав закон для підвищення України в рейтингу Doing Business

Порошенко підписав закон для підвищення України в рейтингу Doing Business Фото: президент підписав черговий закон

Закон також сприятиме дерегуляції господарської діяльності в будівництві

Президент Петро Порошенко підписав закон №2020-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності", який сприятиме підвищенню України в рейтингу "Ведення бізнесу" (Doing Business), а також дерегуляції господарської діяльності в будівництві. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Зокрема документом скасовується вимога щодо необхідності отримання вихідних даних і технічних умов від Державної служби з надзвичайних ситуацій, оскільки проектувальник зобов’язаний розробити проектну документацію, відповідно до державних будівельних норм та інших нормативно-правових документів, де вже враховано такі вимоги.

Як пояснили в Адміністрації президента, цим законом також вносяться зміни до статті 17 закону "Про архітектурну діяльність" шляхом виключення положення щодо можливості проходження професійної атестації громадянами, які не здобули вищої освіти за відповідним напрямом професійної атестації. На думку розробників ініціативи, це дасть можливість підвищити професійний рівень виконавців робіт у будівництві, що своєю чергою підвищить якість виконуваних ними робіт.

"Документом визначаються правові умови для удосконалення збору даних державної статистичної звітності щодо прийнятих в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів - функції архбудконролю передано органам місцевого самоврядування, а зобов’язання надавати статистичні дані по цьому напрямку відсутні", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, раніше президент Петро Порошенко підписав закон "Про ратифікацію Фінансової угоди (проект "Міський громадський транспорт України") між Україною та Європейським інвестиційним банком".