ru ua

Порошенко підписав закон про призначення пенсій родинам загиблих євромайданівців

Порошенко підписав закон про призначення пенсій родинам загиблих євромайданівців Фото: Петро Порошенко

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування

Президент України Петро Порошенко підписав закон щодо призначення пенсії у зв'язку із втратою годувальника членам сімей осіб, загиблих (померлих) внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров'я, отриманих під час участі в Революції гідності, повідомляє прес-служба голови держави.

Раніше, відповідно до закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які перебували на його утриманні, пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за III групи інвалідності. Це від 1 року (у випадку смерті до 23 років) до 15 років (у випадку смерті після досягнення 60 років).

В результаті участі в Революції гідності загинули більше 100 осіб. Серед загиблих є особи, які не мають необхідного страхового стажу, що позбавляє непрацездатних членів їх сімей (мова йде, в першу чергу, про дітей віком до 18 років) права на призначення пенсії у зв'язку із втратою годувальника.

Підписаний закон врегульовує питання призначення пенсії членам сімей осіб, які загинули внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров'я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, ВРУ врегулювала питання призначення пенсії у зв'язку із втратою годувальника членам сімей осіб, загиблих (померлих) внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров'я, отриманих під час участі в Революції гідності. Відповідний проект закону №2162а в першому читанні за основу і в цілому підтримали 256 нардепів.