ua en ru

Порошенко схвалив продовження мораторію на перевірки бізнесу до 2018

Порошенко схвалив продовження мораторію на перевірки бізнесу до 2018 Фото: Петро Порошенко

Президент підписав відповідний законопроект

Президент України Петро Порошенко схвалив продовження мораторію на перевірки бізнесу до 31 грудня 2017 року зі встановленням повного обмеження на проведення планових заходів із здійснення державного нагляду (крім проведення планових заходів Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України в частині перевірки безпечності та якості харчових продуктів), підписавши відповідний проект закону №3153 "Про особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", передає прес-служба президента.

Документом також визначаються підстави та випадки, коли державний нагляд здійснюється. Так, до 31 грудня 2017 року позапланові заходи державного нагляду здійснюються органами держнагляду за письмовою заявою суб’єкта господарювання до відповідного органу держнагляду про здійснення заходу державного контролю за його бажанням; за рішенням суду; у разі настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку, що було пов’язано з діяльністю суб’єкта господарювання.

Позаплановий захід держнагляду проводиться за погодженням Державної регуляторної служби.

ДРС зобов’язана до початку проведення контролю оприлюднити на своєму офіційному веб-сайті погодження на проведення таких заходів. Проведення позапланового заходу державного нагляду без оприлюднення погодження служби забороняється.

Законом також визначаються права суб’єктів господарювання, зокрема вони мають право не допускати посадових осіб органу державного нагляду для проведення заходів державного нагляду, якщо їм не пред’явлено відповідне погодження.

Дія цього закону не поширюється на відносини, що виникають під час проведення заходів нагляду (контролю) органом державного регулювання діяльності у сферах енергетики та комунальних послуг, органом, що здійснює державне регулювання ринку цінних паперів, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів тощо.

Нагадаємо, у листопаді Верховна Рада України (ВР) продовжила мораторій на перевірки бізнесу до 31 грудня 2017 року. Відповідний проект закону №3153 у другому читанні підтримали з третього разу 235 нардепів.