ua en ru

Порошенко має намір підписати закон про науку

Порошенко має намір підписати закон про науку Фото: Петро Порошенко зустрівся з науковцями

Президент зустрівся з представниками наукової сфери країни

Президент України Петро Порошенко провів зустріч з вченими, педагогами і парламентаріями, які займаються питаннями розвитку та підтримки науки в Україні. Про це йдеться в повідомленні прес-служби президента.

Глава держави повідомив про своє рішення підписати Закон України "Про наукову і науково-технічну діяльність", який був прийнятий Верховною Радою України.

Глава держави також висловив думку, що слід позбавлятися від радянських стереотипів.

"Ми живемо в інших умовах. Ми створимо для молодих вчених кращі умови. Але цим кращим умовою буде змагальність, ви будете боротися за гранти. Ви будете боротися за кошти оборонпрому, за кошти державного оборонного замовлення. Будете боротися, щоб отримати кошти з енергоефективності", - сказав президент.

"Ми повинні розраховувати в першу чергу на себе. І цей закон, який ми підписали, відкриває перед нами унікальні перспективи. Але перед справжніми вченими, людьми, які хочуть перетворити Україну на сучасну європейську державу. І критерієм для мене буде - щоб це відчув звичайний громадянин", - заявив Петро Порошенко.

Наголошується, що це вже друга зустріч президента з провідними українськими вченими за останні півроку.

Нагадаємо, Порошенко закликав вчених розробляти енергоефективні проекти. Президент обіцяє 200 млн доларів на проекти в галузі енергоефективності.

"Фінансування на енергоефективність є. 200 млн доларів ми привезли тільки на це - давайте проекти. Розробіть і давайте проекти з енергоефективності", - сказав президент.

Як повідомлялося, Порошенко прокоментував прийнятий держбюджет-2016.