У Японії розроблять систему магазинів без продавців до 2025 року

НовиниСуспільство    18.04.2017 - 19:48
Фото: магазин в Японії
Фото: магазин в Японії

Впровадження такої системи в 50 тисячах магазинів країни може обійтися в 46 млн доларів

Уряд Японії домовився про співпрацю з п'ятьма найбільшими операторами мереж супермаркетів (Seven & I Holdings, Lawson, Ministop, FamilyMart Uny Holdings і East Japan Railway) про спільну розробку системи автоматичних магазинів без продавців до 2025 року. Про це передає видання Nikkei Asian Review.

Відзначається, що нова система дозволить не пробивати штрих-код кожного товару окремо, а зчитувати інформацію продуктів у кошику покупця одночасно з допомогою спеціальних чіпів. Впровадження такої системи в 50 тисячах магазинів країни може обійтися в 46 млн доларів.

Підкреслюється, що в чіпах буде міститися інформація про дату і місце виготовлення продукту, а також про дату закінчення терміну придатності. Інформація може бути переглянута віддалено, що дозволить виробникам перевіряти стан продукції для коригування планів продажів і виробництва. Також інформація буде доступна і покупцям. Вартість одного чіпа обійдеться в 10 ієн (0,09 долара).

Відзначимо, що Міністерство економіки, торгівлі і промисловості Японії прийняло рішення надати підтримку виробникам для масового випуску таких чіпів. Саме впровадження автоматичних магазинів пов'язано з нестачею продавців в Японії.

Нагадаємо, влітку 2016 року японська корпорація NEC тестувала послуги безконтактних платежів за допомогою технології розпізнавання осіб для ідентифікації споживачів.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top