ru ua

Користувачі Gmail можуть не розраховувати на таємницю листування

Цифровий гігант Google дав зрозуміти, що ні про яку конфіденційність і приватність життя мова йти не може, якщо людина використовує сторонні ресурси, до яких відноситься зокрема популярна пошта Gmail.

Цифровий гігант Google дав зрозуміти, що ні про яку конфіденційність і приватність життя мова йти не може, якщо людина використовує сторонні ресурси, до яких відноситься зокрема популярна пошта Gmail.

"Людина, що відправила лист своєму колезі, навряд чи здивується, якщо лист відкриє помічник одержувача. Так само людям, що користуються веб-сервісами, не варто дивуватися з того, що їх повідомлення обробляються провайдером до того, як вони потрапляють в скриньку адресата. У користувача взагалі немає яких-небудь розумних підстав вважати, що інформація, яку він добровільно передає через треті руки, залишається конфіденційною", - вважають в Google.

Ці і інші тези містяться в документі, який юристи IT-гіганта направили до Окружного суду США по Північному округу штату Каліфорнію в липні поточного року. У відкритий доступ він потрапив лише зараз.

У Google вважають, що суддя Люсі Ко вислухає доводи і зупинить вивчення скарги, яку відносно компанії направили її користувачі. Вони вважають, що читання електронних листів для показу релевантної реклами є порушенням федеральних і каліфорнійських норм про перехоплення особистої інформації.

"Google врешті-решт зазналася, що їй плювати на приватність", - резюмував глава напряму охорони приватному життю в Consumer Watchdog Джон Сімпсон. Він радить не використовувати пошту Gmail людям, яким важлива конфіденційність.

"Юристи Google привели невдалий приклад. Відправка електронного листа через веб-сервер-сервіс - це те ж саме, неначебто ви скористалися звичайною поштою. Коли ви кидаєте лист в поштову скриньку, ви знаєте, що співробітники пошти прочитають адресу на конверті для того, щоб доставити лист куди треба. Але ви не розраховуєте, що вони розкриють конверт, щоб прочитати вміст", - пояснив експерт.

У свою чергу, представники пошукача стверджують, що читання електронної пошти, яке, як завіряють в корпорації, здійснюється роботами, потрібне для "правильного функціонування сервісу" і для того, щоб "надавати користувачам безкоштовні послуги".

Користувачі, у свою чергу, вважають, що стандартні функції зовсім не є об'єктом їх незадоволеності. У скарзі перераховані і такі заяви: що "Google таємно збирає різні думки і ідеї користувачів Gmail і збирає їх в якомусь банку даних для секретного застосування".

У компанії вважають, що такими заявами користувачі намагаються перетворити Google на лиходія, але насправді обробка листів, включаючи автоматизоване вивчення контента, вказані в ліцензійному договорі на використання поштового сервісу.