Користувачів Facebook атакує новий вірус

НовиниТелеком & IT    23.11.2016 - 13:02
Фото: у Facebook з'явився новий вірус-шифрувальник
Фото: у Facebook з'явився новий вірус-шифрувальник

Потрапляючи на комп'ютер користувача вірус-шифрувальник вимагає викуп у розмірі від 200 до 1000 доларів

В соціальній мережі Facebook набирає обертів епідемія кібершахрайства з використанням небезпечного шифровальщика Locky, йдеться в повідомленні антивірусної лабораторії Zillya.

Механізм зараження новим вірусом складається з двох етапів. На першому етапі відбувається розсилка повідомлень з прикріпленим зображенням формату SVG, при відкритті якого користувач переходить на фішинговий сайт, нагадує зовнішнім виглядом YouTube.

На другому етапі відбувається безпосереднє зараження пристрою при установці програми, необхідного для перегляду відео на шахрайський сайт.

"Якщо воно буде встановлено, зловмисники отримають контроль над аккаунтом жертви в Facebook і продовжать розсилати заражені повідомлення по контактам користувача", - підкреслюють фахівці лабораторії.

Шифрувальник Locky, який використовувався при атаках на медустанови США, здатний зашифрувати файли практично всіх популярних розширень. Таким чином, під загрозою опиняються всі текстові документи, картинки, фотографії, відео та аудіо файли.

Після того як шифрування завершиться, вірус вимагає викуп у розмірі від 200 до 1000 доларів.

Нагадаємо, в кіберпросторі України в III кварталі відзначався зростання шкідливих програм-вимагачів.

On Top