ua en ru

Напівсолодке вино може зникнути з російського ринку в 2012 р

09:36 10.11.2011 Чт
2 мин

Дешеві напівсолодкі вина, що історично користуються в Росії величезною популярністю, можуть зникнути з російського ринку в середині 2012 року. Згідно з положенням оновленого закону "Про держрегулювання алкогольного ринку", з 1 липня наступного року всі вина, виготовлені із застосуванням добавок, зокрема підсолоджувачів, будуть визнані "винними напоями" і акцизи на них одноразово злетять в п'ять разів. Ціна таких вин в результаті подвоїться, що зробить їх виробництво нерентабельним. Врятувати напівсолодкі вина може ухвалення техрегламенту Митного союзу, але надії на це мало.

Зараз вином в Росії вважається будь-який виноградний алкогольний напій, приготований без додавання етилового спирту. Для вин передбачено досить пільгове в порівнянні з іншим алкоголем податкове навантаження. Сьогодні винарі платять в казну по 5 руб. з літра вина (3,5 руб. з пляшки 0,7 л) незалежно від того, сухе воно або напівсолодке. Проте ситуація може змінитися з 1 липня 2012 року.

Влітку цього року був прийнятий великий пакет поправок в 171-ФЗ "Про держрегулювання алкогольного ринку", в якому була розширена класифікація вин: з'явилися натуральні вина, фруктові, лікерні, а також винні напої. Виходячи з тексту закону, тепер винами можуть називатися тільки класичні сухі вина, виготовлені без всяких смакових добавок. Напівсолодкі вина, в котрі в якості підсолоджувача додається натуральний виноградний сік, автоматично переходять в категорію "винні напої".

Или читайте нас там, где вам удобно!
Больше по теме: