У Польщі немає десятків тисяч біженців із України, - консул

У Польщі немає десятків тисяч біженців із України, - консул
Фото: український і польський прапори (voladm.gov.ua)

Заяви польскої влади про десятки тисяч біженців із України є виправданням Варшави перед ЄС

У 2017 році з проханням до польської влади про надання міжнародного захисту звернулися 625 українців, отже, про десятки тисяч біженців у Польщі не йдеться. Про це заявила керівник консульського відділення посольства України в Польщі Світлана Криса в коментарі "112 Україна".

За її словами, порівняно з попередніми роками, кількість українських біженців у Польщі або бажаючих отримати міжнародний захист зменшилася, а цифра, яку озвучила голова польського Кабміну, не відповідає дійсності.

"Темі реальної кількості біженців із України в Польщі ми приділяємо увагу не вперше, тому що це питання також порушувала прем’єр-міністр Беата Шидло, тепер і Моравецький. Вони називають кількість біженців із України високою, хоча насправді, згідно з офіційною інформацією, управління з питань іноземців у Польщі протягом січня-листопада 2017 року до цього управління звернулися лише 625 громадян України з проханням надати їм міжнародний захист", - розповіла Криса.

Вона підкреслила, що, порівняно з попередніми роками, якщо взяти 2014 рік, то ця кількість зменшилася в 4 рази, а порівняно з 2016 роком - удвічі.

"Просили 1306 осіб міжнародного захисту в 2016 році, це з громадян України. Взагалі 21% громадян України попросив статусу біженця в 2017 році від загальної кількості іноземних громадян, які звертаються за міжнародним захистом", - зазначила консул.

Як пояснила дипломат, українські громадяни переїжджають до Польщі та інших країн Євросоюзу з метою працевлаштування.

"Наші громадяни, які прибувають до країн ЄС і, зокрема, на території Польщі, ми розцінюємо й інші країни також як трудових мігрантів. Це насамперед люди, які приїжджають із метою працевлаштування, навчання, тому сказати, що ці всі особи - біженці, немає жодного морального права", - заявила вона.

Криса також додала, що заяви польскої влади про десятки тисяч біженців із України є виправданням Варшави перед Євросоюзом у зв'язку з небажанням дотримуватися її міграційної політики.

"Я думаю, що це внутрішня політика, це політика побоювання того, що мігранти з інших країн міграційного ризику не були тут прийняті. Українців у жодному разі не можна розцінювати як розмінну монету в цьому. Це є чисто політичне питання, політичний аспект і виправдовування Польщі перед іншими країнами ЄС у тому, щоб не приймати мігрантів із інших країн міграційного ризику", - констатувала український консул.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що влада країни нібито прийняла "кілька десятків і, можливо, сотень тисяч біженців із України".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся