У Польщі немає десятків тисяч біженців із України, - консул

НовиниПолітика    02.01.2018 - 21:16
Фото: український і польський прапори (voladm.gov.ua)
Фото: український і польський прапори (voladm.gov.ua)

Заяви польскої влади про десятки тисяч біженців із України є виправданням Варшави перед ЄС

У 2017 році з проханням до польської влади про надання міжнародного захисту звернулися 625 українців, отже, про десятки тисяч біженців у Польщі не йдеться. Про це заявила керівник консульського відділення посольства України в Польщі Світлана Криса в коментарі "112 Україна".

За її словами, порівняно з попередніми роками, кількість українських біженців у Польщі або бажаючих отримати міжнародний захист зменшилася, а цифра, яку озвучила голова польського Кабміну, не відповідає дійсності.

"Темі реальної кількості біженців із України в Польщі ми приділяємо увагу не вперше, тому що це питання також порушувала прем’єр-міністр Беата Шидло, тепер і Моравецький. Вони називають кількість біженців із України високою, хоча насправді, згідно з офіційною інформацією, управління з питань іноземців у Польщі протягом січня-листопада 2017 року до цього управління звернулися лише 625 громадян України з проханням надати їм міжнародний захист", - розповіла Криса.

Вона підкреслила, що, порівняно з попередніми роками, якщо взяти 2014 рік, то ця кількість зменшилася в 4 рази, а порівняно з 2016 роком - удвічі.

"Просили 1306 осіб міжнародного захисту в 2016 році, це з громадян України. Взагалі 21% громадян України попросив статусу біженця в 2017 році від загальної кількості іноземних громадян, які звертаються за міжнародним захистом", - зазначила консул.

Як пояснила дипломат, українські громадяни переїжджають до Польщі та інших країн Євросоюзу з метою працевлаштування.

"Наші громадяни, які прибувають до країн ЄС і, зокрема, на території Польщі, ми розцінюємо й інші країни також як трудових мігрантів. Це насамперед люди, які приїжджають із метою працевлаштування, навчання, тому сказати, що ці всі особи - біженці, немає жодного морального права", - заявила вона.

Криса також додала, що заяви польскої влади про десятки тисяч біженців із України є виправданням Варшави перед Євросоюзом у зв'язку з небажанням дотримуватися її міграційної політики.

"Я думаю, що це внутрішня політика, це політика побоювання того, що мігранти з інших країн міграційного ризику не були тут прийняті. Українців у жодному разі не можна розцінювати як розмінну монету в цьому. Це є чисто політичне питання, політичний аспект і виправдовування Польщі перед іншими країнами ЄС у тому, щоб не приймати мігрантів із інших країн міграційного ризику", - констатувала український консул.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що влада країни нібито прийняла "кілька десятків і, можливо, сотень тисяч біженців із України".

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top