Польща схвалила нові правила працевлаштування для українців

Польща схвалила нові правила працевлаштування для українців
Фото: польський Сейм (flickr.com/premierrp)

Відтепер введено дозвіл на сезонну роботу в Польщі, який видаватиме староста

Польський парламент (Сейм) ухвалив новий законопроект щодо популяризації працевлаштування та установ ринку праці, який передбачає нові правила прийняття іноземців на сезонну роботу в Польщі. Про це повідомляє прес-служба Сейму.

Передбачається, що цей законопроект має адаптувати національне законодавство Польщі до директиви Європейського Союзу щодо умов в'їзду та проживання громадян третіх країн (не країн-членів ЄС) для працевлаштування на сезонну роботу.

Зазначено, що пропоновані в законі рішення стосуються іноземців, котрі виконують довгострокову роботу в Польщі. Зокрема мова йде про громадян України, Грузії, Білорусі, Вірменії та РФ, котрі зможуть користуватися спрощеною процедурою доступу до ринку праці.

Нові зміни до закону передбачають, що, крім дозволів на роботу, які видає воєвода на період до трьох років, введено також дозвіл на сезонну роботу, який видаватиме староста.

До того ж, пропоновані положення передбачають створення реєстру праці іноземців, що міститиме інформацію про класичні дозволи на роботу, дозволи на сезонну роботу, заяви, що складають із метою внесення запису до реєстру, та інформацію старости про відсутність можливості задоволення кадрових потреб на місцевому ринку праці.

Як повідомляється, законом передбачено внесення платежу (30 злотих) за реєстрацію заяви працедавця про намір працевлаштування іноземців. Це зменшить зловживання та забезпечить фінансові надходження, що будуть використані старостами для виконання цього завдання, очікують ініціатори законопроекту.

Роботу на підставі заяви, зареєстрованої старостою, можна буде виконувати протягом шести місяців упродовж наступних 12 місяців.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Польщі за підозрою в жорстокому вбивстві молодої жінки затримали двох українців, їм загрожує до 25 років позбавлення волі.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся