Польща не хоче бути "буферною зоною" НАТО - Дуда

Польща не хоче бути "буферною зоною" НАТО - Дуда
Фото: Анджей Дуда

Дуда бажає отримати більш чіткі гарантії безпеки від НАТО і посиленої присутності військ альянсу на польській землі

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що НАТО вважає його країну "буферною зоною" між Росією і Німеччиною. Про цепередає DW з посиланням на "Financial Times".

Дуда бажає отримати більш чіткі гарантії безпеки від НАТО і посиленої присутності військ альянсу на польській землі.

"Ми не хочемо бути буферною зоною. Ми хочемо бути справжнім східним флангом НАТО. Але сьогодні, якщо подивитися на карту розосередження баз, стає ясно, що межа проходить по Німеччині", - вважає Дуда.

Він вважає, що якщо Польща й інші центральноєвропейські держави "насправді складають фланг НАТО", то було би "природним і логічним" розмістити військові бази в цих країнах.

Повідомляється, що Німеччина і ряд інших членів НАТО заблокували звернення Варшави та деяких східноєвропейських країн про постійну бойову присутність військ альянсу в регіоні. У відповідь НАТО пропонує нові спільні навчання та ротацію військового контингенту по всій території. США вивчають пропозиції про розміщення військового спорядження в деяких країнах Східної Європи.

Нагадаємо, у Латвії восени почнуть розміщувати важке озброєння з США.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся