Позитивні показники зовнішньої торгівлі України товарами будуть довгостроковими, - Мінекономрозвитку

НовиниЕкономіка    05.08.2013 - 13:23

Позитивні показники зовнішньої торгівлі України товарами за підсумками травня і п'яти місяців 2013 р. дають підстави говорити, що українська економіка навчилася працювати в умовах кризових явищ, повідомив директор департаменту стратегічного планування розвитку економіки Мінекономрозвитку Євген Олейников.

Він нагадав, що в травні в зовнішній торгівлі товарами України сформувалося позитивного сальдо у розмірі 179,7 млн дол. При цьому за підсумками січня-травня поточного року негативне сальдо зовнішньої торгівлі скоротилося в 2,3 рази - 2,4 млрд дол., проти 5,7 млрд дол. за січень-травень 2012 р.

При цьому експерт зазначив, що скорочення розриву в торговому балансі відбувається починаючи з лютого поточного року.

"Це перші результати того, що економіка починає перебудовуватися. Це сталося не з лютого, не з січня і навіть не з минулого року - це процес, який почався після того, як економіка зіштовхнулася з кризою. Ті, хто не був готовий до кризи, не був готовий до того, що його бізнес чекають випробування - вони пішли, залишилися ті, хто готовий працювати", - підкреслив Євген Олейников.

Він зазначив, що саме для таких підприємців треба було створити комфортні умови роботи, для чого в 2010 р. в країні почалася реалізація економічних реформ.

"Те, що сьогодні ми бачимо деяке поліпшення сальдо - це якраз є результатом цієї чотирирічної роботи. Але, в тому числі, вплинули і рішення уряду щодо захисту ринку автовиробників і ряд інших рішень які приймалися", - відзначає експерт міністерства.

Євген Олейников вважає дуже важливим забезпечення довгостроковості позитивних явищ у зовнішній торгівлі, і, на його думку, негативне сальдо зовнішньої торгівлі України продовжуватиме скорочуватися.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top