ru ua

Поліція підозрює керівництво банку "Київська Русь" у розтраті 500 млн гривень НБУ

Поліція підозрює керівництво банку "Київська Русь" у розтраті 500 млн гривень НБУ Фото: поліція (РБК-Україна)

Посадові особи банку розтратили кредит рефінансування

Посадові особи банку "Київська Русь" підозрюються в розтраті 500 млн гривень рефінансування Національного банку України, передає Finbalance з посиланням на постанову Печерського райсуду Києва.

Згідно з документом, поліція встановила, що банк "Київська Русь" надав кредити підконтрольним суб'єктам підприємницької діяльності, які мають ознаки фіктивності, що призвело до розтрати коштів державного рефінансування.

"За рахунок отримання кредиту рефінансування від НБУ на загальну суму близько 500 млн гривень ПАТ "Банк "Київська Русь" в період 2013-2015 років шляхом видачі ризикованих кредитів підконтрольним підприємствам з ознаками фіктивності, не маючи гарантій повернення, розтратили кошти у великих розмірах", - йдеться в документі.

За даними ФГВФО, на 01.08.2017 вкладникам банку в рамках гарантійної суми було виплачено компенсації на 2,14 млрд гривень (96,7% запланованих виплат).

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що активи з банку "Київська Русь" виводилися через австрійські банки. Для виведення коштів також використовувалося схемне кредитування юридичних осіб та прийняття в заставу за кредитами сміттєвих цінних паперів.