Політолог розкритикував перевірку НАБУ за фактом придбання квартири Лещенком

НовиниПолітика    21.09.2016 - 15:02
Фото: Андрій Миселюк
Фото: Андрій Миселюк

Перевіркою законності придбання елітної квартири народним депутатом Сергієм Лещенком НАБУ остаточно підірвало репутацію нових антикорупційних органів. Про це пише у своєму блозі політолог, директор інституту соціально-політичного проектування "Діалог" Андрій Миселюк, повідомляє "Апостроф".

На його думку, НАБУ і до цього не показувало в своїй роботі серйозної ефективності. При бюджеті НАБУ майже 500 млн грн на 500 співробітників за рік роботи відомство так і не довело до кінця жодної гучної справи, зазначив експерт.

Проте, зазначає політолог, у випадку з квартирою Лещенка у НАБУ "були всі козирі для ефективного розслідування". "Але керівник НАБУ Артем Ситник в порушення закону, по-перше, не вніс в єдиний реєстр досудових розслідувань депутатські звернення з розслідування можливої корупції в діях Лещенка, хоча за законом НАБУ зобов'язана була зробити це протягом доби", - вважає політолог.

По-друге, вказує політолог, замість повноцінного розслідування відомство провело перевірку законності купівлі Сергієм Лещенком квартири. У результаті за один тиждень бюро розібралось з цією справою, встановивши факт лише невеликого адміністративного порушення, додав експерт.

Це виразно контрастує з іншими резонансними справами. Миселюк наводить як приклад справу екс-депутата Миколи Мартиненка. "Розпочате НАБУ майже рік тому розслідування за зверненням Лещенка буксує - Мартиненку навіть підозри не висунули. Що не заважає НАБУ і САП регулярно нагадувати про цю справу", заявив політолог.

За його словами, можливе пояснення "різниці в темпах і результатах розслідувань НАБУ&САП у справах Мартиненка (з одного боку) і Лещенка (з іншого)" експерт бачить у тому, що "Ситник і Лещенко є партнерами".

З посиланням на ЗМІ політолог зазначає, мова йде про політичне партнерство між Ситником, Лещенком, і одеським губернатором Міхеїлом Саакашвілі, чия "людина Углава взагалі є першим заступником директора НАБУ і, як кажуть, фактично "сірим кардиналом" бюро". "Також повідомлялося про намір Ситника взяти участь у найближчих парламентських виборах за списком партії Саакашвілі", - зазначив політолог.

"Відомство Ситника "справою Лещенка" створило дуже небезпечний прецедент, - констатує експерт. - Як відзначають юристи, тепер корупціонери отримали підставу для виправдання своїх тіньових схем. Починаючи з хрестоматійного прикладу судді-"колядника" Зварича і закінчуючи суддею Чаусом, у якого "150 тисяч доларів зросли в городі".

"Такий "результат роботи" нових антикорупційних органів більше схожий на кінець ідеї отримати в Україні ефективні знаряддя для боротьби з корупцією. А головним переможеним тут є суспільство", - підкреслив Миселюк.

On Top