ru ua

Політику Путіна щодо України санкції не зупинять, - Ходорковський

У Донецьку Михайло Ходорковський в ході зустрічі з місцевими жителями і представниками громадськості заявив, що санкції проти Росії не здатні вплинути на її політику щодо України.

У Донецьку Михайло Ходорковський в ході зустрічі з місцевими жителями і представниками громадськості заявив, що санкції проти Росії не здатні вплинути на її політику щодо України. Єдиним шляхом, який, на думку Ходорковського, може змінити ситуацію, є зміна громадської думки росіян, повідомляє РБК.

Ходорковський вважає, що санкції не зможуть моментально вплинути на російську економіку. Навіть у разі введення серйозних санкцій ситуація в російській економіці протягом 3-5 років не буде критичною.

Екс-власник ЮКОСа підкреслив, що для того, щоб змінити політику Росії щодо України, необхідно зруйнувати сформовані у суспільній думці стереотипи. За словами Ходорковського, "з громадян України зробили образ чужого", що стало наслідком пропаганди, певних екстремістських позицій які пропагувалися в парламенті і ЗМІ. Таким чином, у російської влади виявилося достатньо матеріалу, щоб нав'язати населенню уявлення про "фашистів і бандерівців".

На думку Ходорковського, нині російська політична еліта не усвідомлює, що російські війська, у разі, якщо вони увійдуть на територію Донбасу, зустрінуть там запеклий опір. Ходорковський не став присвячувати присутніх в деталі своїх зустрічей з головою Донецької обласної адміністрації Сергієм Тарутою і бізнесменом Рінатом Ахметовим. Він лише зазначив, що і Ахметов, Тарута виступають за збереження Донбасу в складі України.

У спілкуванні з жителями Донецька також взяли участь політологи, журналісти та громадські діячі: Олександр Риклін, Юлія Латиніна, Станіслав Бєлковський, Дмитро Орєшкін.