Політика Трампа негативно позначиться на держфінансах США, - Fitch

НовиниЕкономіка    10.11.2016 - 11:55
Фото: політика Трампа негативно вплине на держфінанси США
Фото: політика Трампа негативно вплине на держфінанси США

Агентство зберегло суверенний рейтинг країни на рівні "ААА"/"стабільний"

Перемога Дональда Трампа на президентських виборах у США негативно позначиться на державних фінансах країни. Про це йдеться у звіті рейтингового агентства Fitch.

На думку аналітиків агентства, політика Трампа не матиме впливу на суверенний рейтинг США найближчим часом, проте у середньостроковій перспективі вплив економічної і податкової політики, обраної президентом Трампом буде негативним для суверенної кредитоспроможності країни.

Що стосується здійснення передвиборної програми нового глави держави, то Fitch вважає, що це буде залежати від того, наскільки Трамп буде прагнути її здійснити і від його здатності реалізувати свою програму.

Це, в свою чергу, буде залежати від ступеня співробітництва між президентом і республіканською більшістю голосів у Палаті представників і Сенаті, і наскільки демократи Сенату зможуть прийняти запропоновані заходи.

Вибір такої фігури, як Трамп, може загострити інституційні відносини, хоча його перемога дасть йому значний політичний капітал.

Згідно з прогнозами аналітиків, ранні показники економіки будуть фінансувати уряд і підвищення або зупинення межі федерального боргу, який затверджений до березня 207 року.

Ключові пропозиції економічної політики Трампа включають в себе зниження податків, перегляд торговельних угод, більш суворе ставлення до питання мігрантів, бізнесу, дерегуляції і підвищення витрат на інфраструктуру.

Фінансовий вплив плану Трампа буде негативним для суверенної кредитоспроможності США в середньостроковій перспективі, так як зниження податків само по собі не може генерувати достатньо зростання, щоб компенсувати втрати доходів.

Нагадаємо, S&P підтвердило високий національний рейтинг США.

On Top